Jason Marsden

Jason Marsden

Celé jméno: Jason Christopher Marsden
Místo narození: Providence, Rhode Island, USA
Známé projekty: Goofy na výletě, Step by Step, Young Justice

Datum narození: 3.1.1975 (49 let)

Jason Marsden je americký herec, který se narodil roku 1975 na Rhode Islandu. Je synem Mylese a Lindy Marsdenových, přičemž má celkem tři nevlastní sourozence, a to bratry Rickyho a Marka a sestru Anu. Zatímco jeho matka se dříve věnovala modelingu, jeho otec založil státní balet, a proto se Jason už odmala pohyboval v okolí různých herců a umělců.

Prvních příležitostí se dočkal už jako jedenáctiletý chlapec, když se objevil v několika reklamách. Rodiče se s ním proto přestěhovali do Kalifornie, aby měl více možností. Těch se dočkal brzy, když se objevil v několika televizních seriálech, ve kterých si však zahrál pouhé epizodní role.

První velkou příležitost dostal v seriálu The Munsters Today, kde se v letech 1988–1991 pravidelně objevoval jako Eddie Munster. Během toho se zároveň věnoval i animovanému seriálu Adventures of the Gummi Bears, kde namluvil Cavina.

Jeho kariéra začala nabírat nečekané obrátky, protože po Adventures of the Gummi Bears byl často obsazován do seriálů, ve kterých propůjčoval svůj hlas animovaným postavičkám. Dále se tak stalo například v seriálu Peter Pan and the Pirates, kde namluvil samotnou hlavní postavu Petera Pana.

Roku 1992 se objevil v seriálu Eerie, Indiana a filmu Pan Sobota večer, poté se věnoval hrané roli v seriálu Almost Home a animovaným postavám v seriálech Marsupilami a Sonic the Hedgehog. Roku 1994 jsme ho navíc mohli vidět v seriálech Tom či Full House. Dále jsme ho mohli slyšet ve filmu Goofy na výletě, kde namluvil samotného Maxe Goofyho.

Jednou z jeho největších rolí je postava Riche Halkea, kterého si v letech 1995–1998 zahrál v seriálu Step by Step. Objevil se tu sice už v roce 1993, ale tehdy si tu zahrál postavu jménem Doug, tedy někoho zcela jiného. Během této role se však věnoval například hraným rolím v seriálu Boy Meets World a filmech Bílá smršť a Trojská válka.

Prakticky od doby, kdy skončil v seriálu Step by Step, se věnuje už jen dabování animovaných postav v různých seriálech. Jeho hlas zazněl například v seriálech jako Jungle Cubs, The Legend of Tarzan, House of Mouse, The Weekenders, Static Shock, Xiaolin Showdown, W.I.T.C.H., Loonatics Unleashed, Kim Possible, G.I. Joe: Renegades, The Fairly OddParents, The Garfield Show, Kaijudo: Rise of the Duel Masters a Avatar: The Legend of Korra.

Jednou z jeho posledních hraných rolí je postava Carla, kterého si zahrál v komediálním survivalu Space Guys in Space. Dále se věnoval dabingu seriálu Transformers: Rescue Bots, kde namluvil Kadea Burnse. Zaslechnout jsme ho mohli i v Young Justice, kde propůjčil svůj hlas Kid Flashovi.

Od roku 2004 je jeho manželkou Christy Marsden, se kterou má jedno dítě. Ve svém volném čase se rád věnuje bruslení, plavání, kreslení a sbírání filmů z produkce Disneyho. Právě poslední zmiňovaný koníček má nejraději, protože podle Disneyho postav dokonce pojmenovává i své domácí mazlíčky.

Foto CC BY-SA 2.0 Keith Hinkle, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Step by Step Rich Halke 1995 1998 3

Filtr seriálů