Javicia Leslie

Javicia Leslie

Celé jméno: Javicia Leslie Walker
Místo narození: Augsburg, Západní Německo
Známé projekty: Batwoman, The Family Business, God Friended Me

Datum narození: 30.5.1987 (37 let)

Javicia Leslie je americká herečka s německými kořeny. S rodinou se později přestěhovala do Marylandu, kde následně vyrůstala a vystudovala si soukromou školu Hampton University. Po ukončení studií se vydala na dráhu herečky, kvůli čemuž přesunula svůj život do Los Angeles.

Zpočátku byla obsazována do drobných epizodních rolí. Mihla se například v projektech Prototype, Broke & Sexy, Kat nebo v nejnovějším remaku MacGyvera. V roce 2018 se dočkala prvních nabídek na velké role. Obě posléze přijala a svůj čas si pečlivě rozvrhla pro dramatický seriál The Family Business, kde ztvárňuje Paris Duncan, a pro komediální oddechovku God Friended Me.

O pár let později jí byla nabídnuta hlavní role v komiksovém seriálu Batwoman, který po odvysílání první série přišel o svou hlavní hrdinku. Přeobsazení Ruby Rose, která Batwoman předtím ztvárňovala, se nakonec nekonalo a Javicia byla místo toho představena jako nová postava, která přezvala netopýří symbol coby druhá nebojácná strážkyně Gothamu, a díky svému seriálovému debutu se dostala až na stránky komiksů.

Roli nové Batwoman se sice přestala věnovat roku 2022, kdy seriál skončil, nicméně jsme ji ještě mohli vidět v seriálu The Flash, kde si ji zopakovala. Kromě toho tu vystupovala i jako záporačka Red Death.

Herečka se netají svou bisexuální orientací. Je křesťankou a ovládá thajský box.

Foto CC BY-SA 4.0 Lauralaelbart, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Flash Red Death 2023 2023 1
Batwoman Ryan Wilder 2021 2022 2
The Flash Ryan Wilder 2021 2023 2

Filtr seriálů