Jeff Perry

Jeff Perry

Celé jméno: Jeff Perry
Místo narození: Highland Park, Illinois, USA
Známé projekty: Grey's Anatomy, Scandal, Prison Break, Nash Bridges

Datum narození: 16.8.1955 (68 let)

Jeff za svou kariéru vděčí své starší sestře. Ta ho jako malého chlapce vzala na konkurz do role v divadelním představení Pirandellovy hry Šest postav hledá autora. Jeff okouzlil porotu, roli získal a do budoucna měl pěkně našlápnuto. Divadlo neopustil, ba naopak. Spolu s několika kumpány založil dnes již legendární chicagskou divadelní společnost Steppenwolf, se kterou je úzce spojen například i John Malkovich, John Mahoney nebo Joan Allenová.

Po téměř dvaceti letech řízení Steppenwolfu se Jeff v roce 1987 přestěhoval za nabídkami práce v televizi a filmu do Los Angeles. Snad nejznámější je díky své roli Inspektora Harveyho Leeka v seriálu Nash Bridges. Zahrál si ale i v celé plejádě dalších seriálů – od Útěku z vězení přes Odložené případy až po Západní křídlo. V současnosti účinkuje v jednom z mnoha seriálů, produkovaných Shondou Rhimes, zvaném Scandal, když si předtím zahrál v jejím prvním a zatím největším hitu Grey's Anatomy.

Jeff je podruhé ženatý. Jeho první maželkou byla herečka Laurie Metcalfová, se kterou má dceru Zoe. V roce 1984 se ale rozvedli. Podruhé se oženil s vedoucí castingů Chirurgů Lindou Lowyovou. S ní má druhou dceru Leah.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Alaska Daily Stanley Kornik 2022 2023 1
Grey's Anatomy Thatcher Grey 2006 2011 6

Filtr seriálů