Jeffrey Thomas

Jeffrey Thomas

Celé jméno: Jeffrey Thomas
Místo narození: Llanelli, Wales, Velká Británie
Známé projekty: Mercy Peak, Spartacus

Rok narození: 1945 (79 let)

Jeffrey Thomas je velšský herec a scenárista, který se narodil roku 1945. Díky své babičce projevil zájem o hereckou kariéru už v době, kdy byl malý chlapec. Po střední škole se začal věnovat práci zeměměřiče, ale tato práce ho nudila, a proto šel na vysokou školu. Studoval na Liverpool University, kde získal bakalářský titul, a na Oxford University, kde získal magisterský titul.

Na vysoké škole poznal svou budoucí manželku, která pocházela z Nového Zélandu. Po vystudování se spolu přestěhovali do Austrálie, kde Thomas učil na La Trobe University. Po několika letech se z něj stal profesionální he­rec.

Herectví se věnoval už v Anglii, ale jeho pravá kariéra začala až v Austrálii. Hraje především v seriálech a filmech, které pochází z novozélandské či australské tvorby. Zmiňme například filmy The Dead Room a Slow West, ve kterých si zahrál větší role.

Na svém kontě má spoustu seriálových rolí, jedná se například postavy ze seriálů Shark in the Park, Hercules: The Legendary Journeys, The Adventures of Swiss Family Robinson, Mercy Peak a Legend of the Seeker. Roku 2011 se objevil v seriálu Spartacus, kde si zahrál Římana Tita Lentula Batiata.

Foto CC BY-SA 4.0 Malachi108, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Spartacus Titus Lentulus Batiatus 2011 2012 2

Filtr seriálů