Jenna Elfman

Jenna Elfman

Celé jméno: Jennifer Mary Butala
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Rabín, kněz a krásná blondýna, Dharma & Greg, Fear the Walking Dead

Datum narození: 30.9.1971 (52 let)

Jenna Elfman, rozená Jennifer Mary Butala, se narodila roku 1971 v Kalifornii. Je nejmladší ze tří dětí rodičů Richarda a Sue Butalových. Její strýc Tony Butala býval zpěvákem. Už odmala je katolička, protože v tomto duchu žije celá její rodina. Díky svému otci má chorvatské předky.

Vzdělávala se na Los Angeles County High School for the Arts a California State University. Jako malá se učila balet, kterého však časem nechala. Hereckou kariéru zahájila roku 1990.

Jedná se o filmovou i seriálovou herečku. Co se týče filmů, tak se objevuje především v komediích a romantických filmech, kde hraje především hlavní role. Znát ji můžeme z filmů Krippendorfův kmen, Ed TV, Rabín, kněz a krásná blondýna, Taková rodinná romance, Erotománie, Looney Tunes: Zpět v akci, Pohnutí, Znovu se zamilovat, Kamarád taky rád a Cesta za štěstím.

Pravidelně se však objevuje i v seriálech. Svou první seriálovou roli si zahrála roku 1996 v seriálu Townies. Poté se v letech 1997–2002 pravidelně objevovala v seriálu Dharma & Greg, kde hrála Dharmu Finkelstein Montgomery, hlavní roli.

Dále jsme ji mohli vidět jako Alex Rose v seriálu Courting Alex, BillieAccidentally on Purpose, Naomi WallingDamages a Emily Nash Gilchrist1600 Penn. Roku 2014 si zahrála v seriálu Growing Up Fisher, roku 2017 si zahrála Alice v seriálu Imaginary Mary a roku 2018 jsme ji mohli vidět jako June v seriálu Fear the Walking Dead.

Roku 1995 si vzala za muže amerického herce Bodhiho Elfmana. S ním má dva syny, a to Storyho Eliase a Eastona Quinna Monroea. Obecně se o Jenně ví, že je podporovatelkou a vyznavačkou scientologie.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Fear the Walking Dead June Dorie 2018 2023 5

Filtr seriálů