Jenna Fischer

Jenna Fischer

Celé jméno: Regina Marie Fischer
Místo narození: Fort Wayne, Indiana, USA
Známé projekty: Kancl, You, Me and the Apocalypse

Datum narození: 7.3.1974 (50 let)

Jenna Fischer je komediální herečka známá především díky roli Pam Beesley, recepční z americké verze seriálu Kancl. Sama několikrát pracovala jako recepční. Jenna je velká milovnice zvířat, proto zvažovala i kariéru veterinářky, nakonec se rozhodla alespoň pracovat pro neziskovou organizaci Kitten Rescue, pro kterou pracovala tři roky, než se uchytila jako herečka, právě díky roli v seriálu Kancl.

(Jenna Fischer v seriálu Kancl. Foto: NBC)

Jennino první manželství s režisérem a scenáristou Jamesem Gunnem (Strážci Galaxie, Úsvit mrtvých) skončilo po osmi letech rozvodech. Jenna se po dvou letech znovu provdala a to za Lee Kirka, který je taktéž režisér a scenárista. Společně vychovávají dvě děti, syna Westona narozeného v roce 2011 a dceru Harper Marii narozenou v roce 2014.

Jenna sama napsala a zrežírovala komedii Lollilove ve které si hrála po boku svého bývalého manžela. Film vypráví dokumentárním stylem příběh bohatého páru, který se snaží vylepšit svět tím, že rozdává bezdomovcům lízátka s povzbuzujícím nápisem na obalu. Jenna o natáčení řekla, že bylo vyčerpávající a bolestivé a že v budoucnu nejspíše zůstane pouze u hraní.

Jenna na svém Twitteru říká, že miluje sushi, televizi a tepláky. Dovede psát rychlostí 85 úhozů za minutu s 90% přesností. Má mladší sestru, která je stejně jako jejich matka učitelkou. Jenna je fanouškem fotbalového týmu Dallas Cowboys a basketbalového týmu St. Louis Cardinals.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
You, Me and the Apocalypse Rhonda McNeil 2015 2015 1

Filtr seriálů