Jenna Ortega

Jenna Ortega

Celé jméno: Jenna Marie Ortega
Místo narození: Coachella Valley, Kalifornie, USA
Známé projekty: Richie Rich, Stuck in the Middle, You

Datum narození: 27.9.2002 (21 let)

Jenna se narodila jako čtvrtá ze šesti sourozenců. Její otec má mexické a americké kořeny a matka také mexické a k tomu portorické.

Jenna se začala zajímat o herectví už v šesti letech a svou první roli získala v desíti letech v epizodě seriálu Rob. Na filmových plátnech se poprvé objevila o rok později v malé roli ve filmu Iron Man 3 jako dcera viceprezidenta. Následovaly role ve filmu Insidious 2 (2013), v seriálu Rake či v seriálu Jane the Virgin, kde ztvárnila mladou Jane v průběhu celého seriálu. V roce 2015 byla obsazena do jedné z hlavních rolí v seriálu Richie Rich. V letech 2016–18 ztvárňovala ústřední roli Harley Diaz v Disney seriálu Stuck in the Middle. Za tuto roli získala velkou chválu a také ocenění. Od roku 2016 také propůjčuje hlas princezně Isabele v animovaném seriálu Elena of Avalor. V roce 2018 si zahrála ve filmu Saving Flora a následující rok byla obsazena do hlavní role v druhé sérii dramatu You.

Jenna také podporuje kampaň zaměřující se na podporu LGBT komunity Pride Over Prejudice. Také stojí proti anti-imigraci a diskriminaci.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Wednesday Wednesday Addams 2022 1
You Ellie Alves 2019 2019 1

Filtr seriálů