Jennifer Coolidge

Jennifer Coolidge

Celé jméno: Jennifer Audrey Coolidge
Místo narození: Boston, Massachusetts, USA
Známé projekty: Prci, prci, prcičky, 2 Broke Girls

Datum narození: 28.8.1961 (56 let)

Jennifer je americká herečka a komička, která se narodila 28. srpna 1961 v Bostonu jako nejstarší ze čtyř dětí. Jako dítě navštěvovala plno zájmových kroužků, ale zůstala jen v jednom a to v kroužku herectví.

Věrnost herectví už od útlého věku ji na začátku kariéry velmi pomohla k získání několika vedlejších rolí. Dnes se už ale řadí k nejobsazovanějším herečkám do vedlejších rolí a je jedno zdali se jedná o film či seriál.


Samotný seriálový výčet vedlejších rolí je příliš velký, ale pár příkladů neuškodí: Friends, Desperate Housewives, Joey, The Closer, Kath & Kim a mnoho dalších. Kromě seriálů se věnuje i filmům, kde její nejznámější rolí se stala role Stiflerovy matky v kultovních Prcičkách. V letech 2011 – 2016 hrála pravidelně v seriálu 2 Broke Girls postavu Sophie.

Foto CC BY-SA 2.0 Thibault, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Vyhrajte romantický pobyt v Babylonu

Blíží se květen a s ním svátek všech zamilovaných – První máj. Pokud nevíte, co podniknout, nechte se zlákat speciální nabídkou a uneste svou drahou polovičku do malebného Liberce. Budete bydlet ve Wellness Hotelu Babylon a můžete zavítat na místa, kde točil nedávno seriál také Orlando Bloom.