Jennifer Jason Leigh

Jennifer Jason Leigh

Celé jméno: Jennifer Leigh Morrow
Místo narození: Los Angeles, California, USA
Známé projekty: Dolores Claiborne, Anomalisa, The Hateful Eight

Datum narození: 5.2.1962 (62 let)

Jennifer se narodila herci Vic Morrowovi a scénáristce Barbaře Turner. Její rodiče se rozvedli, když jí byly dva roky. Její pravé jméno zní Jennifer Leigh Morrow, jakmile se ale rozhodla pro hereckou kariéru vzala své prostřední jméno, ze kterého udělala herecké příjmení a Jason si vybrala k poctění rodinného přítele herce Jasona Robardse.

Svůj filmový debut měla v devíti letech, kdy si zahrála ve filmu Death of a Stranger. Jako mladá chodila na několik hereckých kurzů. Významnější roli získala v televizním filmu The Best Little Girl in the World, kde si zahrála anorektičku. Pro tuhle roli shodila váhu a vážila 39 kilogramů. Větší úspěch získala v 90.letech, kdy byla nominovaná na filmové ceny pro nejlepší herečku ve vedlejší roli za snímky Last Exit to Brooklyn a Miami Blues. Je známá především z vedlejších rolích. Svou první nominaci na Oscara získala v roce 2015 za roli v Tarantinově snímku Osm hrozných.

Její otec v roce 1982 zemřel tragicky při natáčení filmu, kdy se s ním zřítil vrtulník. Herečka se sourozenci se rozhodla žalovat studio Warner Bros a Stevena Spielberga. Dohodli se mimosoudně. V roce 2005 se vdala za režiséra Noaha Baumbacha, se kterým má syna. Pár se v roce 2013 rozvedl.

Foto: The Guardian


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Fargo Lorraine Lyon 2023 2024 1
Lisey's Story Darla Debusher 2021 2021 1

Filtr seriálů