Jennifer Rhodes

Jennifer Rhodes

Celé jméno: Jennifer Rhodes
Místo narození: Rosiclare, Illinois, USA
Známé projekty: Charmed

Datum narození: 17.8.1947 (76 let)

Jennifer Rhodes je americká herečka, která se herecké kariéře věnuje už pět dekád. Narodila se a vyrůstala Rosiclaru, odkud zamířila studovat na Southern Illinois University, kde se věnovala divadelnímu oboru. Poté zamířila do New Yorku, kde studovala herectví. Původně se věnovala jen divadelnímu herectví, ale po přestěhování se do Los Angeles se začala věnovat hraní ve filmech a seriálech.

Svou první televizní roli získala roku 1971 a dosud se objevila v obrovském množství rolí. Většina jejích rolí je pouze epizodní povahy, a proto se zmíníme jen o těch větších. Jednu takovou si zahrála roku 1989 v seriálu Nightingales.

Několika epizodní role si střihla v seriálech Equal Justice, 3rd Rock from the Sun, Boston Public a The Young and the Restless. Nejznámější je však díky roli zesnulé čarodějky Penny Halliwell, kterou si v letech 1999–2006 zahrála v seriálu Charmed.

Ještě před přestěhováním do New Yorku si vzala za muže Jordana Rhodese. Někdy později se však rozvedli a Jennifer Rhodes si už nikdy nikoho nevzala ani neměla žádné děti.

Foto CC BY 2.0 vagueonthehow, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Charmed Penny Halliwell 1999 2006 8

Filtr seriálů