Jesse L. Martin

Jesse L. Martin

Celé jméno: Jesse Lamont Watkins
Místo narození: Rocky Mount, Virginie, USA
Známé projekty: Law & Order, The Flash

Datum narození: 18.1.1969 (55 let)

Jesse L. Martin je americký herec a zpěvák, narozený roku 1969 ve Virginii. Když byl ještě malý chlapec, tak se jeho rodiče rozvedli, avšak si jeho matka po několika letech našla nového manžela, proto Jesse přijal jeho příjmení Martin, protože byl rozený Watkins. Jesse vyrůstal v New Yorku, kde chodil i na základní školu. Zde jej jeden učitel obsadil do divadelního představení a díky této zkušenosti projevil zájem o herectví.

Jesse se po základní škole vrhl na studium na umělecké střední škole a následně na umělecké vysoké škole. Díky tomu se dostával do divadelních her a televizních reklam, které mu nevydělávali na živobytí, proto si přivydělával prací v restauracích. V jedné z nich potkal Jonathana Larsona, který hledal nové tváře do svého muzikálu Rent. Osud Jessemu přál a měl úspěch.

Od muzikálu Rent se za několik let dostal i do televize, kde se poprvé objevil roku 1997 v roli Antonia Collinse v seriálu 413 Hope St. Další větší role jej čekala o rok později, když si zahrál v seriálu Ally McBealová postavu doktora Grega Butterse.

Dosud největší roli sehrál v seriálu Law & Order, kde ztvárnil v neuvěřitelných 198 epizodách detektiva Eda Greena. Tato role mu vydržela až do roku 2008. Během těchto let se objevil v pár filmech, mezi kterými je dobré zmínit snímky jako Vánoční koleda nebo Bohémové.

Po velké roli, která jej zaměstnala na dlouhých devět let, se opět vrhl na seriály, konkrétně na The Philanthropist a Smash. Od roku 2014 jej budeme vídat v seriálu The Flash, kde hraje detektiva Joea Westa.

Jesse má dva starší a dva mladší bratry.

Foto CC BY-SA 2.0 Dominick D, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Flash Joe West 2014 2023 9
Law & Order Ed Green 1999 2008 9

Filtr seriálů