Jessica Hecht

Jessica Hecht

Celé jméno: Jessica Anne Hecht
Místo narození: Princeton, New Jersey, USA
Známé projekty: Friends, The Single Guy, What About Joan

Datum narození: 28.6.1965 (58 let)

Jessica Hecht je americká herečka, která se narodila roku 1965. Je dcerou fyzika Richarda Hechta a psychoterapeutky Lenore Hecht. Narodila se sice v Princetonu, ale vyrůstala v Bloomfieldu, kam se se svými rodiči a svou o dva roky starší sestrou Elizabeth přestěhovala, když jí byly tři roky.

Její rodiče se brzy rozvedli a když jí bylo dvanáct let, tak se její matka opět vdala, a to za Howarda Igera, který se živil jako psychoterapeut. Jessica Hecht chodila na Tisch School of the Arts, kde získala bakalářský titul v oboru drama.

Své první role se jí podařilo získat roku 1994. Mezi ty patří mimo jiné i role v seriálu Friends, kde až do roku 2000 působila jako Susan Bunch. Během toho si zahrála Janeane Percy-Parker v seriálu The Single Guy. Roku 2001 byla obsazena do seriálu What About Joan, kde si zahrála Betsy.

Její další role nebyly příliš velké, zahrála si sice v několika seriálech, ale v nich sbírala pouze epizodní role. Za zmínku stojí její role v seriálu Breaking Bad, kde se během let 2008–2013 objevila v pár epizodách jako Gretchen Schwartz. Vidět jsme ji mohli ještě v seriálech Person of Interest a Red Oaks.

Na svém kontě má i několik zajímavých filmových rolí. Objevila se například ve snímcích Život podle Dana, Fair Game a Anesthesia. Od roku 1995 je jejím manželem režisér Adam Bernstein, se kterým má dceru Stellu a syna Carla.

Foto: Amazon


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Friends Susan Bunch 1994 2000 5

Filtr seriálů