Jill St. John

Jill St. John

Celé jméno: Jill Arlyn Oppenheim
Místo narození: Los Angeles, California, USA
Známé projekty: Diamonds Are Forever, Who's Minding the Store?, The Oscar

Datum narození: 19.8.1940 (83 let)

Johnová se narodila jako Jill Arlyn Oppenheimová v Los Angeles v Kalifornii jako dcera Edwarda Oppenheima, prosperujícího majitele restaurace, a jeho ženy Betty. Nemá žádné sourozence. Jako mladá dívka byla St. Johnová členkou dětského baletního souboru s Natalií Woodovou a Stefanií Powersovou. Všechny tři se později provdaly nebo hrály společně s hercem Robertem Wagnerem. Její matka Betty během dospívání změnila Jillino příjmení na St. John.

St. Johnová začala hrát v rozhlase v šesti letech. V prosinci 1949, v devíti letech, debutovala na filmovém plátně v The Christmas Carol, prvním celovečerním televizním filmu. V témže roce se také připojila k obsazení televizního pořadu pro děti Sandy Dreams, v němž vystupoval Richard Beymer. V jedenácti letech se objevila ve dvou epizodách The George Burns and Gracie Allen Show. Měla malou roli ve filmu Thunder in the East (1951) a hrála v epizodách Sky King, Fireside Theatre a Cavalcade of America.

Největšího úspěchu dosáhla St. Johnová v roli pašeračky diamantů Tiffany Caseové, milenky Jamese Bonda, ve filmu Diamonds Are Forever (1971) po boku Seana Conneryho. Byla první Američankou, která hrála Bond girl. Postava Tiffany je hádavá, drsná, hlasitá a drzá ve srovnání s předchozími Bond girls, které byly zdrženlivější.

St. Johnová byla čtyřikrát vdaná. St. Johnové bylo 16 let, když utekli do Yumy v Arizoně a společně s Neil Dubinem se vzali. Byl dědicem plátenického jmění. St Johnová si stěžovala, že ji obtěžoval a zesměšňoval. Lance Reventlow byl synem Barbary Hutton, dědičky jmění společnosti F. W. Woolworth. St. Johnová po rozvodu obdržela vypořádání ve výši 86 000 dolarů. Třetí bývalý manžel Jack Jones uvedl, že k rozchodu přispěly požadavky na jeho pěveckou kariéru a s tím spojené cestování. Se součastným manželem Robertem Wagnerem se setkala v roce 1959 jako herci společnosti 20th Century Fox.

St. Johnová měla také milostné vztahy se soudcem trestního soudu Jeromem M. Beckerem, lyžařským instruktorem Rickym Headem, plastickým chirurgem Stevenem Zaxem, investičním makléřem Lennym Rossem, chicagským podnikatelem Delbertem W. Colemanem a brazilským podnikatelem Franciscem Pignatarim.

Vzájemná nevraživost mezi St. Johnovou a bývalou švagrovou jejího manžela, herečkou Lanou Woodovou, se datuje od roku 1971, kdy měl Sean Connery během natáčení filmu Diamonds Are Forever poměr s oběma ženami současně.

Foto: MGM


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
James Bond Tiffany Case 1971 1971 1

Filtr seriálů