Jim Jansen

Jim Jansen

Celé jméno: Jim Jansen
Místo narození: Salt Lake City, Utah, USA
Známé projekty: Who's the Boss?, Gilmore Girls, Voda pro slony

Datum narození: 27.7.1945 (78 let)

Jim Jansen je americký herec, který se narodil roku 1945 ve státě Utah. K herectví se poprvé dostal ve svých 30 letech, kdy získal první menší role. Dnes má na svém kontě velké množství rolí, přičemž spousta z nich je vedlejšího charakteru. Objevuje se především v seriálech. Jeho snad jedinou větší filmovou rolí je postava Deana Wilkinse, kterého si roku 2011 zahrál ve snímku Voda pro slony.

U tohoto herce je těžké vyjmenovávat jeho větší role, protože je skutečným králem epizodních rolí. Více se například objevoval v seriálu Who's the Boss?, kde si v letech 1985–1986 zahrála Dr. Doylea Fergusona. Následně si zahrál například v seriálech Just the Ten of Us, Matlock, The Fresh Prince of Bel-Air a Weird Science.

Všimnout jsme si ho mohli i v seriálu Step by Step, kde si v pár dílech zahrál reverenda Fieldera. V té době se zároveň objevil i v několika dílech The X-Files, kde ztvárnil Dr. Heitze Werbera. Následně se objevil ve spoustě známých seriálech, ve kterých však i nadále získával epizodní roličky. Jeho zřejmě největší rolí je postava reverenda Archieho Skinnera, kterého si v letech 2002–2016 zahrál v seriálu Gilmore Girls.

Foto: ABC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Gilmore Girls Archie Skinner 2002 2016 5
Step by Step Fielder 1993 1998 2

Filtr seriálů