Joe Spano

Joe Spano

Celé jméno: Joseph Peter Spano
Místo narození: San Francisco, Kalifornie, USA
Známé projekty: Hill Street BluesNCIS

Datum narození: 7.7.1946 (77 let)

Joe Spano je americký herec, který se narodil v San Franciscu v roce 1946. Vystudoval Archbishop Riordan High School a je členem House of Russi. V roce 1980 si vzal terapeutku Joan Zerrien, se kterou má dvě děti.

Joe byl členem nezávislé sanfranciské skupiny The Wing a debutoval v roce 1967 ve hře Romeo a Julie. V 70. letech šel do Hollywoodu a ke konci desetiletí se objevil v malých rolích v American Graffiti (1973) a The Enforcer (1976).

Velkou roli dostal v Hill Street Blues, kde hrál seržanta a později poručíka Henryho Goldbluma během celých sedmi let vysílání. Objevil se všech dílech seriálu. Po skončení seriálu, hrál opakující role v dalších policejních seriálech jako Murder One a NYPD Blue. Objevil se postupně v 27 filmech a 20 seriálech, zmíníme The X-Files, Mercy Point a Amazing Grace. V roce 1988 vyhrál cenu Emmy za Nejlepšího hostujícího herce v drama seriálu za roli v epizodě seriálu Midnight Caller.

V roce 2003 dostal druhou nejvýznamnější roli po Hill Street Blues a to v seriálu NCIS. Zde hraje agenta FBI Tobiase Fornella. Objevil se už v prvním díle první řady a od té doby se pravidelně objevuje ve všech řadách. Roli si zahrál i v jednom díle spin-offu NCIS: New Orleans.

Foto: CBS


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
NCIS Tobias Fornell 2003 2024 20

Filtr seriálů