John Bishop

John Bishop

Celé jméno: John Joseph Bishop
Místo narození: Liverpool, Merseyside, England, UK
Známé projekty: Little Crackers, Skins, Doctor Who

Datum narození: 30.11.1966 (57 let)

John Joseph Bishop se narodil na předměstí Liverpoolu dne 30. listopadu 1966 jako syn ženy v domácnosti Kathleen a dělníkovi Edwardu Bishopovi. Má staršího bratra, fotbalistu Eddieho, a dvě starší sestry Kathy a Carol. Vyrůstal převážně v cheshireských městech Runcorn a Winsford, kde navštěvoval základní školu Murdishaw West a akademii v Brookvale. Krátce studoval angličtinu na Newcastle Polytechnic a získal bakaláře v oboru sociálních věd na Manchester Polytechnic. Později se stal lékařským zástupcem farmaceutické společnosti Syntex, kde pracoval až do odchodu v roce 2006, aby se ve 40 letech věnoval komediální kariéře na plný úvazek.

Bishop poprvé vystoupil se stand-up komedií v Manchesteru v říjnu 2000 a následující rok se probojoval do finále všech hlavních komediálních soutěží, včetně So You Think You're Funny, Daily Telegraph Open Mic Awards, ceny BBC New Comedy Awards a Cenu komika roku City Life North West, kterou vyhrál. V roce 2002 byl jmenován nejlepším nováčkem a v roce 2004 vyhrál North West Comedy Award za nejlepší stand-up. V roce 2009 se Bishop objevil na komediální Roadshow Michaela McIntyra v Manchesteru.

Bishop dříve hrál fotbal jako záložník za několik fotbalových klubů jako Winsford United FC, Witton Albion FC, Stalybridge Celtic FC, Northwich Victoria FC nebo Holywell Town FC. Jeho televizní debut byl v The Panel a následně se objevil ve 3. a 4. sezóně dramatu Skins a ve filmu Kena Loache Route Irish. Hostoval také své vlastní show John Bishop's Britain, John Bishop's Only Joking a The John Bishop Show. V roce 2021 se začal objevovat v roli Dana Lewise v seriálu Doctor Who.

Bishop je ženatý se svou ženou Melanie od roku 1993, v roce 2000 se na 18 měsíců rozešli. Mají tři syny, Joea (narozen 1994), Lukea (narozen 1996) a Daniela (narozen 1998). Rád hraje fotbal a je velkým fanouškem FC Liverpool. Od roku 1985 je vegetarián.

Foto: Instagram Johna Bishopa


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Doctor Who Dan Lewis 2021 1

Filtr seriálů