John Glover

John Glover

Celé jméno: John Soursby Glover Jr.
Místo narození: Kingston, New York, USA
Známé projekty: Smallville, Fear the Walking Dead

Datum narození: 7.8.1944 (79 let)

John Glover je charismatický americký herec, který se narodil roku 1944 v newyorském Kingstonu. Vyrůstal v Salisbury ve státě Maryland a vychovávali ho John a Cade Gloverovi. Vzdělání se mu dostalo na Wicomico High School a herectví vystudoval na Towson University.

Jakmile vystudoval vysokou školu, začal působit v divadlech. Později si své herecké nadání zdokonalil díky lekcím v Beverly Hills Playhouse. Do televize a na filmová plátna se dostal už v roce 1973, kdy získal svou vůbec první roli mimo divadlo.

Během své kariéry se objevil v poměrně hojném množství rolí, mezi kterými je i několik velmi výrazných. Zpočátku se mu dařilo především ve filmech, větší role si zahrál například ve snímcích Maškaráda, Čokoládová válka, Gremlins 2, Batman a Robin či Sanitarium.

Diváci ho však znají především díky jeho seriálovým rolím. První větší se dočkal roku 1983 v mýdlové opeře Search for Tomorrow, kde si zahrál Billyho Vargase. Následně získal několik vedlejších rolí, například v Murder, She Wrote, The Days and Nights of Molly Dodd, American Dreamer, South Beach a Brimstone.

Přelomovou rolí se stala postava Lionela Luthora, kterého hrál dlouhých deset let v seriálu Smallville, a to konkrétně v letech 2001–2011. Zde mohli diváci spatřit jeho skutečný šarm. I po této roli měl několik dalších, ale ty byly opět menší. Zahrál si například v seriálech The Good Wife či Fear the Walking Dead.

Herec je znám především díky svému ikonickému hraní padouchů. Kromě toho je specifický i jeho hlas, který je charismatický, moudrý i hrdelní. Na první pohled není jisté, co od něj čekat.

Herec je homosexuální orientace. Aktuálně je jeho mužem Adam Kurtzman, kterého si vzal roku 2016. Chodil s ním však už od roku 1993. Dříve se herec zmínil o tom, že se v sedmdesátých letech vyspal s americkým hudebníkem Johnem Oatesem.

Foto CC BY 2.0 Super Festivals, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Fear the Walking Dead Theodore Maddox 2021 2022 2

Filtr seriálů