Jon Kortajarena

Jon Kortajarena

Celé jméno: Jon Kortajarena Redruello
Místo narození: Bilbao, Španělsko
Známé projekty: Quantico

Datum narození: 19.5.1985 (39 let)

Jon Kortajarena je španělský model a herec. Narodil se ve španělském městě Bilbao, spadající pod region Baskicko. Na dovolené v Barceloně ho objevil booker a přesvědčil ho, aby vstoupil do světa modelingu. Jonova první profesionální zkušenost byla módní přehlídka pro Roberta Verina. Opustil své rodné město a přestěhoval se do Paříže. V roce 2004 se v osmnácti letech stal tváří jarní kampaně pro značku Just Cavalli, která odstartovala jeho kariéru.

Jeho mezinárodním debutem se staly přehlídky na podzimních týdnech módy v Miláně a Paříži, kde předváděl pro Emporio Armani a Johna Galliana. O dva měsíce později ho Steven Meisel vyfotil pro Versace. Dále předváděl pro Bottega Veneta, Dolce & Gabbana, Chanel, nebo Salvatore Ferragamo. V roce 2009 se stal tváří značky Guess a později Tom Ford, jíž jarní kolekci oblečení a brýlí vyfotil sám návrhář . V roce 2008 se také objevil na titulní stránce jarního/letního vydání časopisu L’Officiel Hommes, kde mu bylo věnováno 200 stran. Bylo to poprvé, kdy něco takového dokázal mužský model.

V roce 2009 se umístil na 8. místě žebříčku Forbes Deseti světově nejúspěšnějších modelů, německý časopis GQ ho prohlásil za Modela roku a španělská mutace časopisu Marie Claire mu udělila cenu Best Spanish Model pro rok 2009. Je oblíbeným modelem návrhářů jako již zmíněný Ford, Olivier Rousteing a Karl Lagerfeld. Mimo luxusní světové návrháře byl tváří i dostupnějších značek, jmenovitě H&M, Guess a Lacoste. Dvakrát se objevil ve videoklipu Madonny (Girl Gone Wild a Bitch I’m Madonna) a do svých klipů si ho vybrali i Fergie (M.I.L.F. ₴) a Kanye West (Wolves).

V roce 2009 se objevil ve filmu A Single Man, režírovaném Tomem Fordem. Následovaly filmy Acantilado (2016) a Skins (2017). Jeho první seriálovou rolí je Felix Cordova, asistent sněmovního předsedy v Quantico (2017).

Mluví španělsky, anglicky a baskickým jazykem euskera. Do deseti let chodil do ikastoly – baskické základní školy, kde se vyučuje pouze v baskičtině – ale kvůli cestování později navštěvoval soukromé, veřejné a katolické školy. Jeho maminka je kadeřnice a často ho stříhá. Kdyby nebyl model, pracoval by jako herec na plný úvazek; nicméně prohlásil, že interiérový design nebo fotografování by ho také zajímaly. Rád se dívá na filmy, čte knížky od Hermanna Hesse, opaluje se, chodí s přáteli po horách a poslouchá hudbu. Charakterizuje se jako romantik.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Quantico Felix Cordova 2017 2017 1

Filtr seriálů