Jonathan LaPaglia

Jonathan LaPaglia

Celé jméno: Jonathan LaPaglia
Místo narození: Adelaide, Austrálie
Známé projekty: Seven Days, The District

Datum narození: 31.8.1969 (54 let)

Jonathan LaPaglia se narodil v Adelaide v Jižní Austrálii jako nejmladší ze tří synů. Současně žije v Santa Monice v Kalifornii se svojí manželkou Ursulou Brooks a dcerou. Vystudoval Rostrevor Collega a poté University of Adelaide v oboru medicíny. Tři roky pracoval jako lékař na pohotovosti v Adeliade, Sydney a Londýně. V práci se ale cítil svázaný a proto se po vzoru bratra vydal na herectví. V roce 1994 se přestěhoval do New Yorku, kde se přidat do Kruhu na škole Square Theatre. Svůj první průlom měl v roce 1966, kde se přidal obsazení TV show New York Undercover.

Mezi lety 1998–2001 hrál poručíka Franka B. Parkera v sci-fi seriálu Seven Days. Poté hrál detektiva Kevina DabrenoaThe District (2001–2004). Také měl hostující role v mnoha seriálech jako The Sopranos, NCIS, Cold Case a Castle.

V roce 2011 hrál protagonistu Hectora v TV adaptaci románu Christose Tsiolkase, The Slap. Ačkoli je to původně Australan, byla to jeho první role v australské produkci. Díky tomu, že už léta žil v Americe, najal si i jazykového učitele, aby si australský přízvuk oživil. V roce 2014 hrál ve filmu The Reckoning spolu s

Od roku 2016 moderuje Australian Survivor. Také miluje sporty a dělá modeling.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
NCIS Brent Langer 2008 2008 2

Filtr seriálů