Joseph Gilgun

Joseph Gilgun

Celé jméno: Joseph William „Joe“ Gilgun
Místo narození: Chorley, Lancashire, Anglie
Známé projekty: Misfits, This Is England '90, Preacher

Datum narození: 9.3.1984 (40 let)

Joseph William Gilgun se narodil 9.března 1984 Chorley, Lancashire v Anglii, má dvě mladší sestry, Rosie a Jennie. Už jako osmiletému bylo Joeovi diagnostikováno ADHD, tedy hyperaktivita s poruchou pozornosti a taktéž dyslexie. Možná i díky tomu mohla odstartovat jeho herecká kariéra, protože byl na doporučení výchovného psychologa poslán do divadelní školy, kde jej učitelé popisovali jako výjimečně talentovaného.

Kromě herectví nějakou chvíli studoval i umění na vysoké škole, avšak vždy se vrátil především k herectví. Svou první filmovou roli dostal v deseti letech, v seriálu Coronation Street. V roce 2006 si zahrál roli dobrosrdečného skinheada Woodyho ve snímku Taková je Anglie. Jeho nejznámější rolí však byla role Rudyho v seriálu Misfits, kterou získal po odchodu seriálového kolegy Roberta Sheehana, jenž jej nahradil a od roku 2011 v seriálu účinkoval.

Poslední role, která byla Gilgunovi nabídnuta je postava irského upíra v seriálu AMC Preacher, který se na televizní obrazovky dostane na konci května 2016.

Foto: CC BY-SA 3.0, Gage Skidmore Wikipedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Preacher Cassidy 2016 2019 4

Filtr seriálů