Josh Dallas

Josh Dallas

Celé jméno: Joshua Paul Dallas
Místo narození: Louisville, Kentucky, USA
Známé projekty: Thor, Once Upon a Time

Datum narození: 18.12.1978 (39 let)

Josh se narodil v Louisville v Kentucky. V 16 letech odmaturoval na New Albany High School v New Albany v Indianě, kde studoval herectví.

Po absolvování se připojil ke Královské shakespearovské společnosti a vystupoval v Královském národním divadle, Anglické národní opeře a v dalších společnostech. Poté hrál v televizních a nezávislých filmech. V Anglii strávil 10 let a jako Američanovi se mu po domově stýskalo. Vrátil se zpátky a zamířil do Hollywoodu. Hned po 5 dnech získal roli Fandrala ve filmu Thor. V druhém pokračování Thora se již neobjevil kvůli roli v seriálu Once Upon a Time, kde v letech 2011–2017 ztvárňoval hlavní postavu prince Krasoně.


Během pobydu v Anglii se seznámil s britskou herečkou Larou Pulver, se kterou se roku 2007 oženil. O 4 roky později se rozvedli. Na jaře 2012 začal chodit s herečkou Ginnifer Goodwin, se kterou se seznámil na natáčení seriálu Once Upon a Time. Zasnoubili se v řijnu 2013 a 12. dubna 2014 si v Kalifornii řekli své ano. V květnu 2014 se jim narodil první syn Oliver a v červnu 2016 druhý syn Hugo.

Foto CC BY 2.0 vagueonthehow, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.