Josh Hartnett

Josh Hartnett

Celé jméno: Joshua Daniel Hartnett
Místo narození: Saint Paul, Minnesota, USA
Známé projekty: Pearl Harbor, Černý jestřáb sestřelen, 30 dní dlouhá noc

Datum narození: 21.7.1978 (45 let)

Joshua Daniel Hartnett se narodil ve městě Saint Paul na severozápadě USA ve státě Minnesota. Vychoval ho jeho otec s nevlastní matkou, se kterou měl tři Joshuovy nevlastní sourozence. Rodiče ho vychovávali jako katolíka a vedli ho k fotbalu. Po jednom zranění se ale rozhodl zahrát si v divadelní hře Tom Sawyer. Překvapivě v ní dostal roli Huckleberryho Finna, což v podstatě odstartovalo jeho hereckou kariéru.

Po konci studií v roce 1996 se odstěhoval do New Yorku na hereckou školu a už v 19 letech odjel do Los Angeles, kde velmi brzy v roce 1997 dostal svou první velkou roli v seriálu Cracker. Ve filmu se začal objevovat od roku 1998 a to hlavně v hororech (Halloween: H20 a Fakulta) a také ve filmu Sofie Coppoly Smrt panen. Na sklonku 21. století se objevil ve válečných filmech Pearl Harbor a Černý jestřáb sestřelen, později také v komedii 40 dní a 40 nocí, v prvním filmovém Sin City a do hororového žánru se vrátil opět v roce 2007, kdy si zahrál v zombie krváku 30 dní dlouhá noc.

Od roku 2007 se objevoval spíše v menších projektech a hrách. Do popředí zájmu ho vytáhl až seriál Penny Dreadful z roku 2014, díky němuž se po sedmnácti letech vrátil zpátky do televize.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Penny Dreadful Ethan Chandler 2014 2016 3

Filtr seriálů