Josh Stamberg

Josh Stamberg

Celé jméno: Joshua Collins Stamberg
Místo narození: Washington, District of Columbia, USA
Známé projekty: Heroes, X-men, Star Wars – Epizoda I

Datum narození: 4.1.1970 (54 let)

Josh Stamberg je americký herec, který pochází z velice dobré a vážené rodiny. Jeho otec pracoval dlouhá léta na ministerstvu zahraničí, jeho matka je zase uznávaná novinářka. Stamberg vystudoval filozofii a také herectví. Začínal zpočátku v divadle, posléze se dostal na televizní obrazovky v seriálech, které tvoří převážnou část jeho zkušeností.

Pokud máme začít filmy, za zmínku rozhodně stojí zajímavé sci-fi Stroj času, dále snímek Okamžik zlomu či třeba Zemřít šťastný. Na seriálovém poli je Stamberg úspěšnější. Jeden z jeho prvních hitů je bezesporu Over There. Velkou roli si zahrál i v Studio 60 či v V těle boubelky. Ve druhém jmenovaném seriálu Stamberg ztvárňoval Jay Parkera ve více než padesáti epizodách.

V roce 2013 na sebe Josh Stamberg upozornil seriálem Parenthood. O rok později zase v The Affair. Mezi jeho hity v posledních letech patří Nashville a Nejsilnější hlas, krátké minisérii, kde si Stamberg zahrál Billa. Na začátku roku 2021 se objevil i v komiksovém seriálu WandaVision z produkce Disneyho. Postava ředitele Haywarda se ale nejspíše už v dalších filmech a seriálech MCU neobjeví.

Foto: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
WandaVision Tyler Hayward 2021 2021 1

Filtr seriálů