Joy Osmanski

Joy Osmanski

Celé jméno: Joy Kathleen Osmanski
Místo narození: Soul, Jižní Korea
Známé projekty: The Loop, Grey's Anatomy, Save Me, Devious Maids, Stargirl

Datum narození: 29.10.1975 (48 let)

Joy Osmanski je korejsko-americká herečka. Narodila se v roce 1975 v hlavním městě Jižní Korei, Soulu a adoptovali ji američtí rodiče. Svoje pravé rodiče nezná, ale testy DNA jí odhalili, že má japonské předky. Vystudovala univerzitu Principia College v oboru kreativního psaní a studiového umění; a Kalifornskou univerzitu, kde získala magisterský titul v hereckém programu.

Hned její první role v televize byla hlavní. Získala hlavní roli v sitcomu The Loop. A právě svými komediálními rolemi je nejvíce známá. Sitcomy málo kdy přežívají svoji první řadu a to se stalo i u The Loop. Hned následně ale získala opakující roli v dalším sitcomu a to v Samantha Who?. Získala ale opakující roli v seriózním seriálu a to v Grey's Anatomy, kde hrála ve 4. a 5. řadě internistku Lucy. Po dalším chudším roce získala v roce 2009 další opakující roli v sitcomu, True Jackson, VP. Následovala opakující role v neznámém seriálu Dwelling a hlavní role v animovaném dětském seriálu Allen Gregory.

V roce 2012 získala hlavní roli v komediálním seriálu Next Caller, který byl ale totální propadák a vysílalo se jen pět dílů. Trošku lépe dopadl její další seriál, sitcom Save Me, kde v titulní roli hrála Anne Heche. Tam měla také hlavní roli, ale sitcom byl znovu po první řadě zrušen.

Za sedm let v televizi si stále nestihla pořádné jméno, takže se není čemu divit, že následovaly epizodní role ve spoustě seriálů. Mezi tím vyčnívají opakující role v Devious Maids (2015), Freakish (2017), The Fosters (2017), Santa Clarita Diet (2017–2018) a Shameless (2019).

Do povědomí diváků se dostala v roce 2020, kdy získala důležitou opakující roli v novém superhrdinském seriálu Stargirl, kde ztvárňuje padoucha Paulu Brooks / Tigress. Získala také hlavní roli v animovaném Duncanville a objevila se ve více dílech čtvrté řady S.W.A.T..

Filtr seriálů