June Lockhart

June Lockhart

Celé jméno: June Lockhart
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Lassie, Lost in Space, Petticoat Junction

Datum narození: 25.6.1925 (98 let)

June Lockhart je americká herečka, která se roku 1925 narodila v New Yorku do herecké rodiny. Jejím otcem je kanadský herec Gene Lockhart, zatímco její matkou je anglická herečka Kathleen Lockhart. Dokonce i její dědeček z otcovi strany byl známý, John Coates Lockhart byl totiž koncertním zpěvákem.

Jakmile vystudovala kalifornskou Westlake School for Girls, tak se ihned zaměřila na hereckou kariéru. Stalo se tak roku 1938, tedy v jejích 13 letech, přičemž se nemohla objevit nikde jinde než po boku svých rodičů, a to ve filmu A Christmas Carol. V tu chvíli se začala své kariéře věnovat pravidelně.

Filmovým divákům je známá především díky svým raným létům, protože tehdy byla obsazována do poměrně velkých rolí. Zahrála si například ve snímcích Četař York, Setkáme se v St. Louis, Vlčí žena v Londýně či It's a Joke, Son! Později se objevila například ve filmu Vánoční únos.

Na svém kontě má i několik větších seriálových rolí. Zahrála si například v seriálech Robert Montgomery Presents, Studio One a The United States Steel Hour. První opravdu velké seriálové role se dočkala v seriálu Lassie, kde si v letech 1958–1964 zahrála Ruth Martin. Její postava tu patřila mezi hlavní, přičemž se objevila v celkem 207 dílech.

Dále je známá i ze seriálu Lost in Space, kde se v letech 1965–1968 objevovala jako Dr. Maureen Robinson. Na tuto roli ihned navázala postavou Dr. Janet Craig v seriálu Petticoat Junction, kterému se věnovala v letech 1968–1970. Poté už sbírala především menší seriálové role, za zmínku stojí například její účast v seriálech General Hospital, Step by Step a Beverly Hills, 90210.

I když má již velmi pokročilý věk, tak se i nadále věnuje herecké kariéře. Díky tomu má po svých 90. narozeninách na kontě více jak 170 rolí. Během své kariéry se sice věnovala i divadlům, ale známá je především díky své televizní kariéře. Podařilo se jí dokonce získat i několik ocenění.

Roku 1951 si vzala za muže Dr. Johna F. Maloneyho, se kterým má dcery Anne Kathleen a June Elizabeth. Po osmi letech se s ním však rozvedla. Následně si téhož roku vzala za muže architekta Johna Lindsayho, se kterým se rozvedla roku 1970. Poté si už nevzala nikoho.

Herečka vyznává křesťanskou víru, přičemž veřejně podporovala již spoustu kandidátů na amerického prezidenta. Její starší dcera Anne Kathleen Lockhart je taktéž herečka, která má na svém kontě více jak 150 rolí. Jejími velkými kamarády byli herci Guy Williams a Jonathan Harris a je mentorkou Jona Provosta.

Foto: Volné dílo


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Step by Step Helen Lambert 1996 1996 1

Filtr seriálů