Justin Bruening

Justin Bruening

Celé jméno: Justin S. Bruening
Místo narození: Chadron, Nebraska, USA
Známé projekty: Grey's Anatomy, Switched at Birth, All My Children

Datum narození: 24.9.1979 (37 let)

Justin se narodil v městě Chadron v Nebrasce, vyrůstal ale v městečku St. Helena. V době, kdy tam Justin trávil dětství, měla tahle metropole kolem 85 stálých obyvatel.

Když maturoval na Wynot High School, bylo ve škole všehovšudy deset studentů. Hned po maturitě Justin odjel do San Diega v Kalifornii a nastoupil zde za pult do McDonaldu. Tady si ho záhy všimla lovkyně perel lebek talentů a nabídla mu práci. Justin se tak stal modelem pro oděvní společnost Abercrombie & Fitch.


Po velkém úspěchu zkusil studovat herectví. Zahrál si ve videoklipu k písničce Boys od Britney Spears.

V roce 2008 na sebe Justin upozornil trochu výraznější rolí. Stanice NBC se pokusila oživit seriál Knight Rider a Justinovi byla svěřena hlavní role – ztvárnil tu syna původního Ridera. Seriál byl ale dost propadák a po 17 odvysílaných dílech byl zrušen. Přes jednorázové roličky v seriálech Castle na zabití, Wonder Woman, Friends with Benefits, Kriminálka New York nebo State of Georgia se Justin roku 2011 dostal k výraznější roli v seriálu Ringer. Poté získal roli v seriálu Switched at Birth, v níž se objevoval v sezóně 2012–2013 a konečně i zapůsobil na Shondu, která si ho zrekrutovala do Chirurgů.

V roce 2005 se Justin po delší známosti oženil se svou hereckou kolegyní z All My Children Alexou Havinsovou. po jeho odchodu tuto telenovelu brzy opustila i ona a společně se přestěhovali do Los Angeles. V roce 2010 se jim narodil první potomek, dcera Lexington Grace.

Když Justin zrovna netočí nebo se nevěnuje rodince, tráví čas svým koníčkem – sbíráním konversek. Už jich má více jak dva tucty.

Více si můžete přečíst na stránce Grey's Anatomy, kde biografii Justina i jeho postavy podrobně sepsal Jumpstar.


Hraje v