Justin Bruening

Justin Bruening

Celé jméno: Justin S. Bruening
Místo narození: St. Helena, Nebraska, USA
Známé projekty: Knight Rider, Ringer, Grey's Anatomy

Datum narození: 24.9.1979 (44 let)

Bruening se narodil roku 1979 v St. Heleně v Nebrasce. Když studoval na Wynot High School, tak měl pouze devět studentů. Hned po maturitě odjel do San Diega v Kalifornii a nastoupil zde za pult do McDonaldu. Tady si ho záhy všimla lovkyně talentů a nabídla mu práci. Bruening se tak stal modelem pro oděvní společnost Abercrombie & Fitch.

Po velkém úspěchu zkusil studovat herectví. Zahrál si ve videoklipu k písničce Boys od Britney Spears. Kariéru zahájil roku 2004. V roce 2008 na sebe upozornil trochu výraznější rolí. Stanice NBC se pokusila oživit seriál Knight Rider a Brueningovi byla svěřena hlavní role – ztvárnil tu syna původního Ridera. Seriál byl ale propadák a po 17 odvysílaných dílech byl zrušen.

Přes jednorázové roličky v seriálech Castle, Wonder Woman, Friends with Benefits, CSI: NY nebo State of Georgia se roku 2011 dostal k výraznější roli v seriálu Ringer. Poté získal roli v seriálu Switched at Birth, v níž se objevoval v sezóně 2012–2013, odkud následně zamířil do seriálů Grey's Anatomy a Ravenswood.

Dále se ještě objevil v seriálu Hawaii Five-0, kde si roku 2013 zahrál v pár dílech Billyho Harringtona. Jeho další role byly především epizodní, větší měl zatím jen v seriálu Good Behavior.

V roce 2005 se po delší známosti oženil se svou hereckou kolegyní z All My Children, Alexou Havinsovou. Po jeho odchodu tuto telenovelu brzy opustila i ona a společně se přestěhovali do Los Angeles. V roce 2010 se jim narodil první potomek, dcera Lexington Grace.

Když herec zrovna netočí nebo se nevěnuje rodině, tráví čas svým koníčkem – sbíráním conversek. Už jich má více jak dva tucty.

Foto: ABC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Sweet Magnolias Cal Maddox 2020 1
Grey's Anatomy Matthew Taylor 2013 2013 2
Ravenswood Benjamin Price 2013 2014 1

Filtr seriálů