Karl Johnson

Karl Johnson

Celé jméno: Karl Johnson
Místo narození: Wales, Velká Británie
Známé projekty: Wittgenstein, Rome, Lark Rise to Candleford

Datum narození: 1.3.1948 (76 let)

Karl Johnson je velšský herec, který se narodil roku 1948. Jedná se o hereckého veterána, který působí jak na divadelních parketách, tak i v televizních obrazovkách a na filmových plátnech. Na svém kontě má skutečně spoustu rolí, které většinou patří mezi ty vedlejší. Podařilo se mu vystudovat Birmingham City University, kde získal doktorát.

Svou první velkou roli získal hned na začátku své kariéry, když se v letech 1973–1974 objevoval v seriálu Rainbow. Následně získal spoustu dalších rolí, mezi kterými se tyčí postava Ludwiga Wittgensteina, kterého si roku 1993 zahrál ve filmu Wittgenstein.

Následně získal několika zajímavějších seriálových rolí v The Lifeboat, An Independent Man a Without Motive. Roku 2005 si zahrál jednu z hlavních rolí první řady seriálu Rome, zde se konkrétně objevil jako proradný a tvrdohlavý senátor Cato.

Roku 2007 si zahrál větší role ve filmech Poslední píseň a Jednotka příliš rychlého nasazení, po kterých zamířil do seriálu Lark Rise to Candleford, kde se v letech 2008–2011 zdržoval jako Twister Turrill. Poté jsme ho ještě mohli vidět v seriálech Dickensian, Born to Kill a Mum.

Foto: HBO


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Rome Marcus Porcius Cato Uticensis 2005 2005 1

Filtr seriálů