Karolina Wydra

Karolina Wydra

Celé jméno: Karolina Wydra
Místo narození: Opolí, Polsko
Známé projekty: House, True Blood, Quantico, Twin Peaks

Datum narození: 5.3.1981 (43 let)

Karolina Wydra je americká herečka a modelka polského původu. Narodila se v roce 1981 polském městě Opolí. V roce 1992 se rodina přestěhovala do kalifornského Orange County, kde si rodiče založili úspěšnou úklidovou firmu. V roce 2012 se rozvedli a její matka se následně vrátila zpátky do Polska. Karolina má staršího bratra, který pracuje jako účetní a žije v Londýně.

V roce 1997 vyhrála soutěž Elite Lee Jeans Model Look a od té doby byla tváří reklamních kampaní pro Armani Exchange, Calvin Klein nebo Urban Decay. V roce 2006 se objevila po boku George Clooneyho v reklamě na Nespresso. Její první filmovou rolí byla Gabrielle Bochenski v komediálním dramatu Prosíme přetočte (2008). V roce 2011 si zahrála ve filmu Bláznivá, zatracená láska a v témže roce ztvárnila v seriálu Dr. House Dominiku Petrovou, ukrajinskou imigrantku, která se za House provdá, aby získala zelenou kartu. V roce 2012 si zahrála hlavní roli ve fantasy thrilleru Černá mlha a následující rok ve vědeckofantastickém snímku Zpráva o Evropě.

Kromě House má za sebou role v seriálech True Blood, Justified a Wicked City. V současné době hraje v seriálech Sneaky Pete a Quantico a byla obsazena to třetí řady kultovního seriálu Twin Peaks.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Agents of S.H.I.E.L.D. Izel 2019 2019 1
Quantico Sasha Barinov 2017 2017 1

Filtr seriálů