Kate Fleetwood

Kate Fleetwood

Celé jméno: Kate Fleetwood
Místo narození: Cirencester, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Harltos, Victoria, The Wheel of Time

Datum narození: 24.9.1972 (51 let)

Kate Fleetwood je anglická herečka. Vyrostla v blízkosti Stratfordu nad Avonou a vystudovala Exeter University. Svoji hereckou kariéru započala už v dětství v Královské Shakespearovské společnosti. Od malička se tedy především věnovala divadlu. Byla nominovaná na cenu Tony za ztvárnění lady MacbethMacbethovi, se kterou se dostala dokonce na Broadway. Také byla nominovaná na cenu Olivier za ztvárnění JulieLondon Road hrané v Národním divadle.

Zahrála si i ve filmech, často ve filmových adaptacích divadelních her. Ať už Jarmark marnosti (2004), Královna Alžběta: Zlatý věk (2007), Macbeth (2010), Bídníci (2012) nebo London Road (2015). Můžete si ji také vybavit z Harryho Pottera a Relikvií smrti – část 1 jako Mary Cattermoleovou či z Star Wars: Síla se probouzí jako důstojníka Prvního řádu.

V seriálech měla delší dobu pouze hostující epizodní role. Vícekrát se akorát objevila v EastEnders (2001). To se změnilo v roce 2014, kdy dostala hlavní roli v seriálu The Widower jako Felicity Websterová. Následovala hlavní role Nancy BirchovéHarlots a princezny Feodory ve Victoria. Od roku 2021 má hlavní roli Liandrin Guirale ve fantasy seriálu The Wheel of Time. Mezitím získala také opakující roli ve fantasy seriálu Fate: The Winx Saga.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Fate: The Winx Saga královna Luna 2021 2022 2

Filtr seriálů