Katherine LaNasa

Katherine LaNasa

Celé jméno: Katherine LaNasa
Místo narození: New Orleans, Louisiana, USA
Známé projekty: Deception, Satisfaction, Imposters, Katy Keene

Datum narození: 1.12.1966 (57 let)

Katherine začala ve 12 letech s tancem a ve 14 byla přijata na Severokarolínskou školu umění ve Winston-Salemu. Po vyučení u společnosti Milwaukee Ballet se přesunula do Ballet West v Salt Lake City a Karole Armitage Ballet v New Yorku.

Její filmový debut přišel v roce 1990 s malou rolí ve filmu Hra s ohněm a v následujících letech se začala objevovat v dalších rolích v několika filmech a seriálech. První významná seriálové role nastala v roce 2001 ve Three Sisters, avšak seriál se dočkal zrušení po dvou sériích. Ve vedlejší roli si zahrála v seriálech Judging Amy či Big Love a v hlavní roli v seriálech Love Monkey a 12 Miles of Bad Road.

Po desetiletí převážně seriálových rolí se vrhla i do filmů, například do Na sv. Valentýna (2010), Volte mě! (2012), Co čas nezahojil (2012) či Zmrzlá zem (2013). Se seriálovými rolemi však neskončila. Přišly vedlejší a hlavní role v seriálech Deception, Longmire, Satisfaction, Love is All You Need?, Devious Maids, Imposters, Dynasty, Truth Be Told (2019) a Katy Keene.

Ve svých 22 letech se provdala za herce Dennise Hoppera, kterému bylo tenhdy už 53 let. Narodil se jim syn, avšak po tříletém manželství se v roce 1992 rozvedli. V roce 1998 se provdala za komika Frenche Stewarta, avšak i jejich manželství skončilo po více než 10 letech rozvodem. V roce 2012 se provdala potřetí za herce Granta Showa a mají spolu dceru. Společně si zahráli například v seriálech Satisfaction či Dynasty od The CW.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Katy Keene Gloria Grandbilt 2020 2020 1

Filtr seriálů