Katherine Parkinson

Katherine Parkinson

Celé jméno: Katherine Jane Parkinson
Místo narození: Hounslow, Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Doc Martin, The IT CrowdHumans

Datum narození: 9.3.1978 (46 let)

Katherine Parkinson je britská herečka, která se narodila roku 1978 v Londýně. Její otec pochází ze Severního Irska, zatímco její matka je rozená Angličanka. Pochází sice z Hounslowu, ale vyrůstala v Tolworthu a Surbitonu. Studovala celkem na Tiffin Girls' School, St Hilda's College a London Academy of Music and Dramatic Art.

Hereckou kariéru odstartovala roku 2005, kdy si zahrála menší role v různých seriálech a televizních filmech. Avšak hned rok poté se dočkala své dosud největší role, kterou je Jen Barber. Tu si zahrála v seriálu The IT Crowd, a to konkrétně v letech 2006–2013.

Tento seriál však neměl moc epizod, a proto se během jeho vysílání mohla věnovat i jiným rolím. Zahrála si například v seriálech Fear, Stress and Anger a Katy Brand's Big Ass Show. Známá je také díky postavě Pauline Lamb, které se v letech 2005–2009 věnovala v seriálu Doc Martin.

Dále si zahrála výraznější role v seriálech The Old Guys, Whites, The Honourable Woman, The Kennedys či In the Club. V letech 2015–2018 se aktivně věnovala seriálu Humans, kde hrála Lauru Hawkins. Spatřit jsme ji mohli i ve filmech Piráti na vlnách a The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society či seriálech Hang Ups a Defending the Guilty.

Její matka se živí prací učitelky, zatímco její otec je historik. Herečka se kromě hraní dříve věnovala i moderování v rádiu a hraní v reklamách. Jejím manželem je od roku 2009 herec Harry Peacock, se kterým má dvě dcery, a to Doru a Gwendolyn.

Foto: Channel 4


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Humans Laura Hawkinsová 2015 2018 3
The IT Crowd Jen Barber 2006 2013 4

Filtr seriálů