Killian Scott

Killian Scott

Celé jméno: Cillian Murphy
Místo narození: Kilmallok, Limerick, Irsko
Známé projekty: Ripper Street, Strike

Rok narození: 1985 (39 let)

Scott se narodil v irském městě Limerick, ale již v raném dětství se celá jeho rodina přestěhovala do hlavního města Dublin. Vystudoval anglický jazyk a psychologii na University College v Dublinu, načež se přestěhoval do Londýna, aby začal studovat na Drama Centre, dramatické škole spadající pod University of the Arts London. Kvůli svým ambicím v hereckém světe si musel změnit jméno, jelikož jméno Cillian Murphy již nosí jeden známý a úspěšný irský herec. Rozhodl se tedy změnit si příjmení na Scott a své křestní jméno pozměnil z Cillian na Killian.

Jednou z jeho prvních a zároveň ikonických rolí se stala hlavní role Tommyho Dalyho v drama seriálu Love/Hate na irské stanici RTÉ Television. Dalyho Scott ztvárňoval na irských obrazovkách celkem čtyři roky, až do roku 2014. Toho roku získal menší roli v britském historickém thrilleru '71, který vypráví příběh britského vojáka který je odřízutý od své jednotky během nepokojů v Belfastu při vrcholícím etnicko-nacionalistickém konfliktu v Severním Irsku.

O dva roky později byl obsazen jako Augustus Dove do britského historického detektivního seriálu Ripper Street a v seriálu setrval během čtvrté a páté série. Již následující rok, 2017, získal roli policejního detektiva Erica Wardleaseriálové adaptaci románů J. K. Rowling, Strike.

Embed from Getty Images

Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Secret Invasion Pagon 2023 1
Strike Eric Wardle 2017 2018 1

Filtr seriálů