Klea Scott

Klea Scott

Celé jméno: Klea Scott
Místo narození: Panamské průplavové pásmo, Panama
Známé projekty: Brooklyn South, Millennium, Intelligence

Datum narození: 25.12.1968 (55 let)

Klea Scott je panamská herečka, která se narodila roku 1968. Brzy po narození se s rodiči přestěhovala do Kanady, kde se už během studia na základní škole prosadila v televizi – v letech 1982–1984 se totiž objevila v seriálu You Can't Do That on Television.

Díky této zkušenosti si uvědomila, že se chce herectví věnovat naplno, a proto zanechala tance, dostudovala střední školu a přestěhovala se do New Yorku, kde se herectví začala učit. Na východě USA hrála v různých divadlech a studovala na University of North Carolina School of the Arts.

V televizi se dokázala prosadit už na konci 20. století, kdy si zahrála výrazné role v seriálech Brooklyn South a Millennium. Po přelomu století se objevila například v seriálu Robbery Homicide Division. Známá je především díky seriálu Intelligence, kde se v letech 2005–2007 objevila jako Mary Spalding.

Na svém kontě má i dvě role v univerzu Pretty Little Liars. V hlavním seriálu si v letech 2016–2017 zahrála Jillian Howe, zatímco v druhém seriálu, Pretty Little Liars: The Perfectionists, roku 2019 ztvárnila postavu Dany Brooker.

Dlouhou dobu byl jejím manželem John Langs, ale s ním se rozvedla roku 2015. Mají spolu syna Captaina, který se jim narodil roku 2010.

Foto: ABC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Pretty Little Liars: The Perfectionists Dana Booker 2019 2019 1

Filtr seriálů