Krysten Ritter

Krysten Ritter

Celé jméno: Krysten Alyce Ritter
Místo narození: Bloomsburg, Pensylvánie, USA
Známé projekty: Breaking Bad, Don't Trust the B---- in Apartment 23, Jessica Jones

Datum narození: 16.12.1981 (42 let)

Krysten Ritter je známou jak filmovou, tak televizní herečkou, spisovatelkou a taktéž módní návrhářkou. Narodila se roku 1981 a je dcerou Garyho Rittera a Kathi Taylor. Její rodiče se brzy rozešli, a proto žila se svou matkou a svým nevlastním otcem na farmě.

Ritter začínala svou hereckou kariéru pozvolna a zpočátku hrála jen menší role v méně známých filmech. Do většího povědomí diváků se dostala až především díky Breaking Bad, kde hrála Jane Margolis. Kromě toho se několikrát objevila i na filmovém plátně, a to například i po boku Amy AdamsBurtonově Big Eyes. A při hraní jí není cizí ani divadelní jeviště. Známá je především ze hry Zacha Braffa nazvané All New People.

Kromě herectví je Krysten Ritter velkým nadšencem do módy. V minulosti tak navrhovala šaty kupříkladu s Corey Lynn Calter. Dále se Ritter stihla podílet i na scénáři a produkci indie komedie L!fe Happens, kde si dokonce sama zahrála hlavní roli.

Od roku 2012 se jí začíná dařit na poli televizní produkce. V letech 2012 – 2013 hrála Chloe v seriálu Don't Trust the B---- in Apartment 23. Od roku 2015 ji můžeme vídat jako Jessicu Jones ve stejnojmenném seriálu.

Od roku 2007 žije v Los Angeles. Je členkou hudební skupiny Ex Vivian, ve které zpívá a hraje na kytaru.

Foto CC BY 2.0 Peabody Awards, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Defenders Jessica Jones 2015 2019 4
Breaking Bad Jane Margolis 2009 2010 2

Filtr seriálů