Kyle Secor

Kyle Secor

Celé jméno: Kyle Ivan Secor
Místo narození: Tacoma, Washington, USA
Známé projekty: Homicide: Life on the Street, Commander in Chief

Datum narození: 31.5.1957 (66 let)

Kyle Secor je americký herec, který se narodil roku 1957 v Tacomě, ale vyrůstal ve Federal Way. Vzdělával se na Federal Way High School, kterou ukončil roku 1975. Je nejmladším ze tří synů otce, který se živil jako prodavač.

Původně se chtěl věnovat basketbalu či se přidat k letectvu, ale tyto jeho sny byly ukončeny vy chvíli, kdy mu byl diagnostikován špatný zrak. Možná právě díky tomu se dal na hereckou kariéru, ve které uspěl. Roku 1981 se přestěhoval do Hollywoodu, kde se snažil proslavit. Svou první roli získal roku 1986.

Jeho první role byly poměrně velké, zahrál si totiž v seriálech Santa Barbara a St. Elsewhere, ve kterých si střihl opakující se role. Poté se od roku 1993 zaměřoval na seriál Homicide: Life on the Street, kde až do roku 1999 hrál jednu z hlavních rolí, konkrétně Tima Baylisse.

Během role v seriálu Homicide: Life on the Street se věnoval i filmům, poté opět zaměřil svou pozornost na seriály. Zahrál si například v seriálech Party of Five, City of Angels či Philly, ve kterých měl vždy velké role.

V letech 2004–2007 jsme ho mohli vidět v seriálu Veronica Mars jako Jakea Kanea, v letech 2005–2006 si zahrál Roda Callowaye v seriálu Commander in Chief a roku 2010 se objevil v seriálu The Gates. Mimo to se objevil i v seriálech Resurrection, Confess a The Flash.

Kromě herectví má certifikát na jógu, dále ovládá karate a kung-fu. Jeho idolem je již zesnulý scenárista Jack Kerouac. V letech 1979–1982 byla jeho manželkou Michele Gilbert. Svou druhou manželku, herečku Kari Coleman, si vzal roku 2002. Má s ní dvě děti, dceru Emery a syna Harpera.

Foto: ABC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Flash Thomas Snow 2018 2018 1

Filtr seriálů