Laraine Newman

Laraine Newman

Celé jméno: Laraine Newman
Místo narození:Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Saturday Night Live, Trollhunters

Datum narození: 2.3.1952 (72 let)

Laraine Newman je americká komička, herečka, dabérka a spisovatelka. V Beverly Hills navštěvovala střední školu Beverly Hills High School, kterou dokončila v roce 1970. Když jí bylo 15 let, navštěvovala improvizované divadlo a poté, co dokončila střední školu, se hlásila na čtyři různé herecké školy v Anglii. Bohužel neprošla ani u jedné ze škol druhým výběrovým kolem, takže se rozhodla v Paříži jeden rok studovat pantomimum pod vedením herce Marcela Marceaua.

Když jí bylo 19 let, odstěhovala se zpět do Spojených států a začala žít v Los Angeles, kde chvíli navštěvovala sekretářskou školu. Nadále však chtěla hrát, a tak se stala zakládající členkou improvizační skupiny s názvem The Groundlings. Kromě toho pracovala pro agenta, který spolupracoval s rockovými skupinami.

V roce 1974 se ji rozhodl zaměstnat Lorne Michaels. O rok později se stala jednou z původních herců v komediálním pořadu Saturday Night Live. Během let, kdy zde působila, se sblížila s herečkou Gildou Radner. Díky úspěchu, který v show sklízela, si jí ostatní začali brzy všímat. Newman uvedla, že v tomto období nebyla šťastná. Neměla ráda New York, kde se pořad natáčel, vytvořila si poruchu příjmu potravy a začala brát heroin.

Herečka se objevila také v mnoha filmových a seriálových rolích a taktéž se zabývá dabingem. V roce 1978 si zahrála ve filmu American Hot Wax a o rok později v komedii Mr. Mike's Mondo Video.Dále si zahrála např. ve filmech Invaders from Mars, The Canned Film Festival, kde ztvárnila hlavní roli, či Problem Child 2. Mezi seriály, ve kterých se objevila patří Laverne & Shirley a Friends

Mezi její daberské počiny lze zařadit např. seriály Histeria!, CatDog, Sonic the Hedgehog, Rugrats, The Flintstones, Danny Phantom, Avatar: The Last Airbender nebo sérii Tales of Arcadia. Kromě toho její hlas zazněl v animovaných filmech jako WALL-E, Cars, Up!, Finding Nemo, Monsters, Inc., Cloudy with a Chance of Meatballs, Horton Hears a Who!, Dr. Seuss' The Lorax, Wreck-It Ralph nebo Tom and Jerry and the Wizard of Oz.

Navíc bychom její hlas slyšeli ve videohrách jako Stupid Invaders, Madagascar, True Crime: New York City, Bee Movie Game, Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer, Star Wars: The Old Republic, Let It Die a Dota 2.

Laraine pochází ze židovské rodiny, je nejmladší ze čtyř dětí a má dvojče jménem Paul. Její sestra Tracy Newman je scenáristka. V roce 1991 vzala za manžela herce a režiséra Chada Einbindera, se kterým má dvě děti, Spikea a Hannah.

Newman pracuje jako editorka pro online magazín One For The Table a občas přispěje svým textem do Huffington Post. Kromě sepsala články pro Los Angeles Times, The Believer a McSweeney's.

Navíc o herečce napsal Andrew Gold píseň Never Let Her Slip Away. Bylo to v době, kdy spolu ti dva chodili. Píseň byla v roce 1978 na pátém místě v žebříčku nejlepších britských písní. Jako svou inspiraci, která ji vedla ke komedii, uvádí Laraine herce Richard Pryor a herečky Eve Arden a Madeline Kahn. Newman si o sobě nemyslí, že je v improvizaci dobrá, ale cítí se díky ní volná.

Foto CC BY-SA 2.0 Steven „The Kuhnster“ Kuhn, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
3 Below Babi 2018 2019 2
3 Below Lenora Janeth 2018 2019 2
Trollhunters Babi 2016 2018 3
Trollhunters Lenora Janeth 2016 2018 3

Filtr seriálů