Laura Harring

Laura Harring

Celé jméno: Laura Elena Martínez Herring
Místo narození: Los Mochis, Sinaloa, Mexiko
Známé projekty: Mullholand Drive, Zakázaný tanec, Sunset Beach

Datum narození: 3.3.1964 (60 let)

Laura Elena, hraběnka von Bismarck-Schönhausen (za svobodna Martínez-Herring), světově známá jako Laura Harring se v roce 1964 narodila v Los Mochis v Mexiku. Její matka je spirituální učitelka, realitní investor a bývalá sekretářka; její otec vývojář a organický farmář. Její rodiče se rozvedli v roce 1971. Laura žila prvních deset let v Mexiku, než se její rodina přesunula do San Antonia v Texasu. Když jí bylo 12, připletla se do střelby a dostala kulku do hlavy. V 16 letech přesvědčila rodinu, aby mohla studovat ve Švýcarsku na Aiglonu. Později se vrátila do Spojených států a usídlila se v El Pasu v Texasu, kde vstoupila do světa modelingu. Vyhrála titul miss El Paso a brzy na to miss Texas a konečně i titul Miss USA v roce 1985. Další rok strávila cestováním po Asii, Evropě a prací jako sociální pracovnice v Indii.

Harring studovala divadlo na Londýnské akademii múzických umění, kde trénovala italské Commedia dell'arte, latinské tance a argentinské tango. Svoji hereckou kariéru započala ve filmu Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!. Hrála podpůrnou roli Jeri, letušky a přítelkyně bratra jednoho z protagonistů. V televizi ztvárnila manželku Raúla Juliá v televizním filmu Alamo: Třináct dní ke slávě (1987).

V roce 1990 byla hlavní herečkou ve filmu Lambada! Zakázaný tanec, kde hrála Nisu, brazilskou princeznu, která cestuje do Los Angeles, aby zastavila korporaci, která chce zničit jejich rodinný dům. Stejný rok měla opakující roli v telenovele General Hospital. Následující roky měla podpůrné role ve filmech jako Útěk do ráje (1994) a Černý škorpion II (1997). V roce 1997 si zahrála Paulu Stevensovou v telenovele Sunset Beach. Poté co opustila seriál, objevila se jako host v Frasier a komediálním filmu Malý Nicky – Satan Junior (2000).

Její nejznámější role byla ve filmu Davida Lynche, Mulholland Drive (2001), v hlavních rolích s Naomi Watts a Justinem Therouxem. Zahrála si postavy Rity a Camilly. V roce 2002 získala cenu American Latino Media Arts (ALMA) za Vynikající herečku ve filmu. V Lynchových filmech se objevila ještě dvakrát – jako antropomorfní králík v Rabbits (2002) a krátce v Inland Empire (2006).

V roce 2002 se objevila v John Q a jako hlavní ženská postava vedle Jean-Claude Van Damma v Teror ve vlaku. V roce 2003 si zahrála v Můj dům – její dům s Barbarou Eden. V roce 2004 byla rozmazlenou manželkou padoucha pana Sainta (John Travolta), Livia Saintová, v marvelovském filmu The Punisher. V roce 2005 si zahrála v nezávislém filmu The King a později měla role v Nancy Drew: Záhada v Hollywoodu, Láska za časů cholery, Telefonát a Drool.

V roce 2006 se přidala k obsazení krimi dramatu stanice FX, The Shield, jako obhájkyně Rebecca Doyleová, a objevila se v devíti dílech 5. řady. Mezi lety 2009–2010 měla opakující roli Evelyn Bassové/Elizabeth Fisherové v seriálu The CW, Gossip Girl. Také měla hostující role v Law & Order: Special Victims Unit (2003), Law & Order: Criminal Intent (2010) a NCIS: Los Angeles (2012, 2016).

Foto: CC BY-SA 4.0 Toglenn, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
NCIS: Los Angeles Julia Feldmanová 2012 2019 3

Filtr seriálů