Léa Seydoux

Léa Seydoux

Celé jméno: Léa Hélène Seydoux-Fornier de Clausonne
Místo narození: Paris, France
Známé projekty: Blue Is the Warmest Colour, Spectre, No Time to Die

Datum narození: 1.7.1985 (38 let)

Narodila se 1. července 1985 a je dcerou podnikatele Henriho Jérôma Seydoux-Fornier de Clausonne a Valérie Schlumberger. Měla přísnou protestantskou výchovu, ale není věřící. Seydoux je jednou ze sedmi dětí. Má tři starší nevlastní sourozence (Marine Bramly, Noé Saglio a Ondine Saglio) z matčina prvního manželství, starší sestru, stylistku Camille Seydoux z manželství svých rodičů, a další dva nevlastní bratry z otcovy strany, Ismaëla Seydouxe a Omera Seydouxe, z otcova manželství s modelkou Faridou Khelfovou.

Rodiče Seydouxové jsou oba částečně alsaského původu. Její otec je pravnukem podnikatele a vynálezce Marcela Schlumbergera, zatímco její matka je vnučkou Marcelova bratra Maurice Schlumbergera. Uvedla, že její rodina se o její filmovou kariéru zpočátku nezajímala a nepomáhala jí. V dětství netoužila hrát. Místo toho se chtěla stát operní zpěvačkou, studovala hudbu na pařížské konzervatoři.

Teprve v osmnácti letech se rozhodla stát se herečkou. Hereckou kariéru začala ve francouzském filmu, kde se objevila ve filmech jako The Last Mistress (2007) a On War (2008). Seydoux na sebe poprvé upozornila poté, co získala cenu Trophée Chopard a první nominaci na Césara za výkon ve filmu The Beautiful Person (2008). Do širšího povědomí se dostala v roce 2013, kdy byla na filmovém festivalu v Cannes oceněna Zlatou palmou za roli lesbické studentky v kritikou oceňovaném filmu Blue Is the Warmest Colour. Ve stejném roce získala také cenu Lumières pro nejlepší herečku za film Grand Central a v roce 2014 byla nominována na cenu BAFTA Rising Star Award.

V září 2016 Seydoux oznámila, že se svým přítelem André Meyerem čekají první dítě. 18. ledna 2017 se jí narodil syn Georges.

Foto: MGM


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Dune Margot Fenring 2024 2024 1
James Bond Madeleine Swann 2015 2021 2
Mission: Impossible Sabine Moreau 2011 2011 1

Filtr seriálů