Leigh-Allyn Baker

Leigh-Allyn Baker

Celé jméno: Leigh-Allyn Baker
Místo narození: Murray, Kentucky, USA
Známé projekty: Will & Grace, Good Luck Charlie, The 7D

Datum narození: 23.3.1972 (52 let)

Leigh-Allyn Baker je americká herečka a dabérka, která se narodila roku 1972 v Kentucky. Znát ji proto můžeme jak díky jejímu vzhledu, tak i díky jejímu hlasu. Je dcerou Mikea a Vicki Bakerových. Hereckou kariéru odstartovala roku 1994.

Známá je především ze seriálů, mezi její první větší role patří postavy z projektů The Last Frontier, Charmed, In Case of Emergency a 12 Miles of Bad Road. Její rozhodně největší rolí je postava Amy Duncan, kterou si v letech 2010–2014 zahrála v seriálu Good Luck Charlie. Dále se objevila i v seriálu Will & Grace, kde si zahrála Ellen. Tato postava se tu poprvé objevila už v letech 1998–2006, ale nakonec se vrátila i v roce 2018.

Jak již bylo zmíněno výše, tato herečka je známa i díky svému hlasu. Mohli jsme ji proto slyšet například v animovaných seriálech Spider-Man, Back at the Barnyard, Jake and the Never Land Pirates, The 7D či Mickey and the Roadster Racers. Namluvila také spoustu postav ve videohrách. Z nich zmiňme například Lahkesis, kterou namluvila v God of War II.

Od roku 2004 je jejím manželem Keith Kauffman, se kterým má syny Griffina a Bakera Jamese. Griffinovi byla diagnostikována dyspraxie a Bakeru Jamesovi celiakie. Obě její těhotenství byla zakomponována do projektů, ve kterých zrovna hrála.

Foto CC BY-SA 2.0 Red Carpet Report on Mingle Media TV, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Charmed Hannah Webster 1998 1999 1

Filtr seriálů