Lisa Ann Walter

Lisa Ann Walter

Celé jméno: Lisa Ann Walter
Místo narození: Silver Spring, Maryland, USA
Známé projekty: The Parent Trap, Bruce Almighty, Shall We Dance

Datum narození: 3.8.1963 (60 let)

Walterová se narodila 3. srpna 1963 v Silver Spring ve státě Maryland. Spolu se svou starší sestrou Laurou jsou dětmi britského geofyzika alsaského původu narozeného ve Francii a matky učitelky narozené na Sicílii. Rodina žila na různých místech v návaznosti na otcovu práci a mezi jejich dětské domovy patřilo Německo a předměstí Washingtonu, D.C. V roce 1983 absolvovala divadelní vědu na Katolické univerzitě ve Washingtonu, D.C.

Po pěti letech standup komedie byla Walterová obsazena do hlavní role ve vlastním komediálním seriálu stanice Fox Network My Wildest Dreams, po němž následoval sitcom stanice ABC Life's Work, který vytvořila a v němž hrála hlavní roli. Walterová se také podílela na seriálu Bravo Breaking News a na sitcomu NBC Emeril.

Kromě filmů Bruce Almighty (2003) a Shall We Dance (2004) si zahrála v Disneyho filmu Past na rodiče (1998); v remaku původní klasiky se objevila jako Chessy, chůva dcery postavy Dennise Quaida, kterou hrála mladá Lindsay Lohan.

V květnu 2011 vyšly její komické paměti s názvem The Best Thing About My Ass Is That It's Behind Me. Od května 2011 moderovala talk show The Fabulous Lisa Ann Walter Show na losangeleské rozhlasové stanici KFI. Pořad se vysílal každou sobotu a neděli po dobu tří hodin. V srpnu 2014 skončila, aby se mohla věnovat své herecké kariéře.

Od roku 2021 se objevuje v komedii stanice ABC Abbott Elementary jako učitelka druhého stupně Melissa Schemmenti. Dne 20. října 2022 získala na Mezinárodním filmovém festivalu v San Diegu cenu Virtuoso Award.

Foto: Instagram


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Abbott Elementary Melissa Schemmenti 2021 2

Filtr seriálů