Lisa Wilhoit

Lisa Wilhoit

Celé jméno: Lisa Marie Wilhoit
Místo narození: Hollywood, Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: My So-Called Life, The Tom Show, Family Guy

Datum narození: 30.7.1981 (42 let)

Lisa Wilhoit je americká herečka, která se narodila roku 1981 v Los Angeles. Jejím otcem je poměrně známý hudebník Michael D. Wilhoit, který se věnuje tvorbě seriálové i filmové hudby. Má mladší sestru Kimberly a je sestřenicí Blakea Tuomyho-Wilhoita a Dylana Tuomyho-Wilhoita. Vzdělávala se na Granada Hills High School.

Hereckou kariéru odstartovala už ve svých desíti letech, kdy si jí všiml jeden náborář na gymnastice. Díky tomu si mohla zahrát kaskadérku v seriálu Hook. Následně se jí roku 1994 podařilo získat jednu z hlavních rolí seriálu My So-Called Life, kde ztvárnila Danielle Chase.

Po této poměrně výrazné roli získala pár epizodních rolí, na které navázala seriálem Social Studies, kde si roku 1997 zahrála Madison Lewis. Téhož roku se také objevila v seriálu The Tom Show jako Kenlon Amross.

Její následující role už nejsou tak velké. Zahrála si například ve dvou dílech seriálů 7th Heaven a Greek. Už od roku 2000 se někdy věnuje dabování v seriálu Family Guy, kde nejčastěji propůjčuje svůj hlas populární studentce Connie D'Amico.

Foto: The WB


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Family Guy Connie D'Amico 2000 2020 13

Filtr seriálů