Lois Chiles

Lois Chiles

Celé jméno: Lois Cleveland Chiles
Místo narození: Houston, Texas, USA
Známé projekty: Moonraker, Death on the Nile, Broadcast News

Datum narození: 15.4.1947 (77 let)

Chilesová se narodila v Houstonu jako dcera Mariona Claye Chilese a Barbary Wayne Kirklandové Chilesové. Jejím strýcem z otcovy strany byl ropný magnát a majitel Texas Rangers Eddie Chiles. Měla dva bratry.

Chilesová studovala na Texaské univerzitě v Austinu a na bývalé Finch College v New Yorku, kde ji objevil redaktor časopisu Glamour, který hledal mladou ženu na obálku výročního čísla časopisu pro vysokoškoláky. Práci získala a brzy měla smlouvy s newyorskou firmou Wilhelmin Models a pařížskou Elite Models. Později studovala herectví u Roye Londona.

Na počátku 70. let 20. století se Chilesová těšila úspěšné kariéře modelky. Na velkém plátně debutovala v blaxploatačním filmu Together for Days z roku 1972, po němž následoval film The Way We Were z roku 1973, v němž si zahrála po boku Roberta Redforda a Barbry Streisandové roli Carol Ann, vysokoškolské lásky Redfordovy postavy.

Známá je rolí Holly Goodheadové ve filmu o Jamesi Bondovi Moonraker (1979), rolí řidičky, která ujela z místa nehody, ve filmu Creepshow 2 a jako Holly Harwoodová v televizním seriálu Dallas.

Foto: MGM


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
James Bond Holly Goodhead 1979 1979 1

Filtr seriálů