Lorcan Cranitch

Lorcan Cranitch

Celé jméno: Lorcan Cranitch
Místo narození: Dublin, Irsko
Známé projekty: Cracker, Rome, 1916 Seachtar na Cásca, Atlantis

Datum narození: 28.8.1959 (64 let)

Lorcan Cranitch je irský herec, který se narodil roku 1959 v Dublinu. Už na střední škole projevil zájem o herectví, a proto se po vystudování přestěhoval do Londýna, kde začal studovat na Royal Academy of Dramatic Art. Následně mohla jeho kariéra započít.

Cranitch se objevuje v různých britských filmech a seriálech, kde sbírá menší i větší role. Během toho zároveň vystupuje v divadlech. V devadesátých letech měl například velké role v seriálech Parnell & the Englishwoman, Cracker a Ballykissangel.

Po roce 2000 se objevil například v seriálech McCready and Daughter, Spooks a The Bill nebo ve filmech Hornblower III – Věrnost, Poklad kapitána Černovouse, Longwoodská legenda a The Dig. Diváci ho moc dobře znají ze seriálu Rome, kde se v letech 2005–2007 objevoval jako bezcitný gangster Erastes Fulmen.

Z jeho dalších rolí zmiňme postavu Jamese Connollyho, kterého si zahrál v minisériích 1916 Seachtar na Cásca a 1916 Seachtar Dearmadta. Větší roli měl i v seriálu Atlantis, kde v letech 2014–2015 vystupoval jako Cilix.

Jeho manželkou je Susan Jackson, která se živí jako televizní hlasatelka. Jeho rodiči jsou Matthew a Eileen Cranitchovi.

Foto: Company Pictures


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Rome Erastes Fulmen 2005 2007 2

Filtr seriálů