Lucy Griffiths

Lucy Griffiths

Celé jméno: Lucy Griffiths
Místo narození: Brighton, Velká Británie
Známé projekty: True Blood, Constantine, Preacher

Datum narození: 10.10.1986 (37 let)

Lucy Griffiths se narodila 11. října 1987 v anglickém městě Brighton. Od malička se věnovala tanci a hrála v různých představeních. Lucy vyrůstala s rodiči a mladší sestrou, když si jí v šestnácti letech všiml agent, a tak s povolením rodičů přestoupila na soukromou školu v Cambridge. Dále ještě studovala na Dorothy Stringer School a Varndean School.

Svou hereckou kariéru začala Lucy v divadelních hrách. V televizi se pak objevila v roce 2006 ve dvou seriálech – Moře duší a Sugar Rush. V roce 2007 přišla její první velká herecká role Lady Marian z produkce BBC v seriálu Robin Hood, kdy musela kvůli natáčení odcestovat do Maďarska. Do povědomí většiny diváků se však Lucy zapsala svou rolí Nory v True Blood. Její poslední rolí je Emily Woodrow v seriálu Preacher.

Lucy ráda zpívá, bruslí, lyžuje, tancuje a její ideální dovolená by byla v zimě v Kanadě. Jejím oblíbeným zvířetem je surikata. Obdivuje herečky Judi Dench nebo Kate Winslet. Její vysněnou rolí je Elizabeth ve filmu Pýcha a předsudek.

Foto: AMC, BBC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Preacher Emily Woodrow 2016 2016 1
Constantine Liv 2014 2014 1
True Blood Nora Gainesborough 2012 2013 2

Filtr seriálů