Luke Kirby

Luke Kirby

Celé jméno: Luke Farrell Kirby
Místo narození: Hamilton, Ontario, Kanada
Známé projekty: Rectify, The Marvelous Mrs. Maisel, The Deuce

Datum narození: 29.6.1978 (45 let)

Luke Kirby je kanadský herec, který se roku 1978 narodil americkým rodičům. Konkrétně jeho rodiče pocházejí z východního pobřeží USA, nicméně roku 1974 se přestěhovali do Kanady. Luke tu studoval National Theatre School of Canada, kterou ukončil roku 2000.

Svou kariéru zahájil už v pubertě, kdy vystupoval pouze v divadelních hrách. Dveře do světa se mu otevřely až po studiu, tedy v roce 2000. Herec toho využil a začal se objevovat ve filmech i seriálech. Díky tomu má na svém kontě několik známých rolí.

Zpočátku se soustředil především na filmové role. Svou první velkou roli ztvárnil v romantickém filmu Ztracená, kde se objevil jako Jake Hollander. Následně se objevil v hororu Halloween: Zmrtvýchvstání, dramatu Jak nezískat Pulitzera a seriálu Slings and Arrows. V posledním zmiňovaném ztvárnil Jacka Crewa.

Následovaly role v seriálech Tell Me You Love Me a Cra$h & Burn či filmech V dostihovém sedle, Šéfe, jsem v tom!, Take This Waltz a Neklidná mysl. Od roku 2013 se soustředí především na seriály, protože právě v nich získává větší role.

V letech 2013–2016 vystupoval v seriálu Rectify, kde si zahrál Jona Sterna. Mezitím se objevil i v Republic of Doyle a The Astronaut Wives Club. Poté získal roku 2017 roli v seriálu The Marvelous Mrs. Maisel, kde si zahrál Lennyho Bruce. V letech 2018–2019 patřil mezi hlavní obsazení seriálu The Deuce, protože tu hrál Genea Goldmana, a roku 2020 se objevil v Little Voice, kde si zahrál Jeremyho.

Hercův osobní život je pro veřejnost poměrně neznámý, nicméně víme, že se jeho manželka jmenuje Andrea, je levák a má irské předky.

Foto: Volné dílo


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Dr. Death Dr. Nathan Gamelli 2023 2023 1
The Deuce Gene Goldman 2018 2019 2
The Marvelous Mrs. Maisel Lenny Bruce 2017 3

Filtr seriálů