Malin Akerman

Malin Akerman

Celé jméno: Malin Maria Åkerman
Místo narození: Stockholm, Švédsko
Známé projekty: Billions, Trophy Wife, Watchmen

Datum narození: 12.5.1978 (46 let)

Latexový obleček a pro Laurii Jupiter typická piha na tváři této švédské modelce sice neskonale sluší, jak se ale vypořádá s problematickým charakterem tohoto zástupce něžného pohlaví z řad Strážců teprve ukáže, jestli Malin Akerman zůstane u přehlídkových mol a romantických komedií, nebo v hollywoodské branži dokáže i něco víc.

Narozena 12. května 1978 pobyla Malin Maria Akerman ve Stockholmu pouhé dva roky, než se s rodinou odstěhovala do kanadského Toronta. Od pěti let účinkovala v televizních reklamách a v sedmnácti začala vyhrávat prestižní modelingové soutěže, díky čemuž měla možnost cestovat po Evropě nebo se vrátit do rodného Švédska. Nakonec však vždy znovu zvolila další pobyt v Kanadě, kde se začala opět soustředit na hraní a především studium psychologie.

Herecká kariéra se jí začala pozvolna rozjíždět od roku 1997 prostřed­nictvím štěků v televizních seriálech jako Země: Poslední konflikt, Witchblade nebo Lovci pokladů. Na stříbrné plátno prorazila v roce 2000 filmem Lebky, a dále například snímkem Uzavřený kruh nebo známou komedií Zahulíme, uvidíme. Držela se především na poli romantických komedií, například ve filmech Těsně vedle nebo 27 šatů. Menší roli si střihla třeba i ve sci-fi remaku Invaze s Nicole Kidman a Danielem Craigem.

V roce 2013 získala hlavní roli v komediálním seriálu Trophy Wife, který se ovšem dočkal jediné sezóny. Od roku 2016 ji můžeme vidět po boku Damiana Lewise v seriálu Billions.

Foto: Showtime


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Billions Lara Axelrod 2016 4
Watchmen Hedvábný přízrak 2009 2009 1

Filtr seriálů