Malin Akerman

Malin Akerman

Celé jméno: Malin Maria Åkerman
Místo narození: Stockholm, Švédsko
Známé projekty: Billions, Trophy Wife, Watchmen

Datum narození: 12.5.1978 (39 let)

Latexový obleček a pro Laurii Jupiter typická piha na tváři této švédské modelce sice neskonale sluší, jak se ale vypořádá s problematickým charakterem tohoto zástupce něžného pohlaví z řad Strážců teprve ukáže, jestli Malin Akerman zůstane u přehlídkových mol a romantických komedií, nebo v hollywoodské branži dokáže i něco víc.

Narozena 12. května 1978 pobyla Malin Maria Akerman ve Stockholmu pouhé dva roky, než se s rodinou odstěhovala do kanadského Toronta. Od pěti let účinkovala v televizních reklamách a v sedmnácti začala vyhrávat prestižní modelingové soutěže, díky čemuž měla možnost cestovat po Evropě nebo se vrátit do rodného Švédska. Nakonec však vždy znovu zvolila další pobyt v Kanadě, kde se začala opět soustředit na hraní a především studium psychologie.


Herecká kariéra se jí začala pozvolna rozjíždět od roku 1997 prostřed­nictvím štěků v televizních seriálech jako Země: Poslední konflikt, Witchblade nebo Lovci pokladů. Na stříbrné plátno prorazila v roce 2000 filmem Lebky, a dále například snímkem Uzavřený kruh nebo známou komedií Zahulíme, uvidíme. Držela se především na poli romantických komedií, například ve filmech Těsně vedle nebo 27 šatů. Menší roli si střihla třeba i ve sci-fi remaku Invaze s Nicole Kidman a Danielem Craigem.

V roce 2013 získala hlavní roli v komediálním seriálu Trophy Wife, který se ovšem dočkal jediné sezóny. Od roku 2016 ji můžeme vidět po boku Damiana Lewise v seriálu Billions.

Foto: Showtime


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.