Marieve Herington

Marieve Herington

Celé jméno: Marieve Herington
Místo narození: Oakville, Ontario, Kanada
Známé projekty: Miraculous: Tales of Ladybug & Cat Noir, Big City Greens

Datum narození: 22.2.1988 (36 let)

Marieve Herington je kanadská herečka, dabérka a zpěvačka, která se narodila roku 1998 v Oakvillu. Vzdělávala se na St. Mildred's-Lightbourn School a drama studovala na University of Toronto. Své první role se sice dočkala už jako dítě, ale do herectví se ponořila až v době, kdy dokončovala střední školu.

Znát ji můžeme především díky jejímu hlasu, protože namluvila spoustu animovaných postav. Na začátku její kariéry jsme ji mohli zaslechnout například v seriálech Delilah & Julius, Pearlie, Love Live!: School Idol Project, Charlotte či One Punch Man.

Z té doby má na svém kontě jednu jedinou větší hranou roli. Tou se stala postava Betty, kterou si zahrála v seriálu How I Met Your Mother, a to v letech 2009–2011. Kromě této role si sice zahrála i několik dalších hraných, ale ty už nebyly nijak výrazné.

Dále jsme ji mohli slyšet v seriálech Disney Star Darlings, PINY Institute of New York, Country Kids in the City, Miraculous: Tales of Ladybug & Cat Noir, Nanatsu no taizai a Doc McStuffins. Obzvláště se prosadila díky seriálu Big City Greens, kde od roku 2018 dabuje Tilly Green.

Když se zrovna nevěnuje dabování, ráda zpívá různé písničky. Nazpívala nejenom své vlastní album, ale ujala se i songů několika seriálů. Od roku 2008 žije v Los Angeles.

Foto: Sela Shiloni


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Betty 2009 2011 2

Filtr seriálů