Mario Cantone

Mario Cantone

Celé jméno: Mario Cantone
Místo narození: Stoneham, Massachusetts, USA
Známé projekty: Sex and the City, Sex and the City 2, Surf's Up

Datum narození: 9.12.1959 (64 let)

Cantone se narodil v Massachusetts a vyrůstal ve Stonehamu, kam se jeho italsko-americká rodina přestěhovala, když mu byly dva roky. Byl čtvrtým z pěti dětí. Jeho matka, která byla v mládí zpěvačkou big bandu, zemřela, když mu bylo 21 let.

V dětství Cantone režíroval rekonstrukce představení. Jeho prvním aktem byla Julia Childová, kterou předvedl v talentové soutěži na nižší střední škole. V roce 1978 absolvoval Stoneham High School a v roce 1982 Emerson College. V roce 1983 se přestěhoval do New Yorku a získal práci prodavače čokolády v Trump Tower.

Americký komik, scenárista, herec a zpěvák s mnoha vystoupeními v Comedy Central včetně Chappelle's Show. Hrál také Anthonyho Marentina v seriálu Sex and the City a Terriho v seriálu Men In Trees (2006–2008). Jeho styl je svižný a energický, přičemž většina jeho humoru vychází z napodobování postav od členů rodiny přes celebrity až po stereotypy.

V říjnu 2011 se Cantone oženil se svým dvacetiletým partnerem, hudebním divadelním režisérem Jerrym Dixonem. Obřad vedl pastor Jay Bakker.

Foto: Instagram


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Sex and the City Anthony Marentino 2000 2004 4

Filtr seriálů