Mark Boone Junior

Mark Boone Junior

Celé jméno: Mark Heidrich
Místo narození: Cincinnati, Ohio, USA
Známé projekty: Můj nejmilejší bar, Sons of Anarchy

Datum narození: 17.3.1955 (69 let)

Mark Boone Junior je americký herec, který se narodil roku 1955 v Cincinnati. Je synem Boba a Ginny Heidrichových, kteří ho vychovávali v Chicagu. Po vystudování University of Vermont, kde se mimo jiné věnoval i fotbalu, se přestěhoval do New Yorku, kde zahájil kariéru stand-up komika.

Televizní a filmovou kariéru odstartoval roku 1983, přičemž často bývá obsazován do vedlejších rolí. Nejčastěji hraje různé policisty či jiné autoritativní postavy. Na svém kontě má skutečně velké množství rolí.

Znát ho můžeme z větších filmových rolí, které měl například ve snímcích Můj nejmilejší bar, Věznice, Záhada Lucy Keyes, Samotář Jim, 30 dní dlouhá noc, Zamrzlá řeka, Matka ochranářka či Let Me Make You a Martyr.

Kromě toho se sem tam věnuje i seriálům. Jeho doposud největší rolí je postava Roberta Munsona, kterého si v letech 2008–2014 zahrál v seriálu Sons of Anarchy. Výraznou roli měl i v seriálu The Last Man on Earth, kde si v letech 2016–2017 zahrál potrhlého přeživšího Pata Browna. Hned poté jsme ho mohli vidět v seriálu Patriot, kde ztvárnil Roba Sapersteina.

Roku 2019 si vzal za manželku Christinu Adshade a ví se o tom, že má dvě děti. Znám je díky svému mohutnému plnovousu a dlouhým vlasům. Má německé, skotské a anglické předky.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Last Man on Earth Pat Brown 2016 2017 2

Filtr seriálů