Mark Hentemann

Mark Hentemann

Celé jméno: Mark Henry Hentemann
Místo narození: Cleveland, Ohio, USA
Známé projekty: Family Guy, 3-South, Bordertown

Datum narození: 24.4.1969 (55 let)

Mark Hentemann je americký tvůrce a scenárista, který se narodil roku 1969 v Clevelandu ve státě Ohio, kde také vyrůstal. Vzdělával se na Saint Ignatius High School a Miami University a aktuálně žije se svou ženou Lynne v Los Angeles. Má s ní celkem tři děti.

Hentemann odstartoval svou kariéru u společnosti American Greetings, pro kterou psal a kreslil přání. Jeho práce zaujala Davida Lettermana, který mu nabídl práci v televizi. Konkrétně mu nabídl práci u jeho vlastního pořadu, pro který začal Hentemann psát scénáře.

Později se začal od roku 2001 podílet na tvorbě animovaného seriálu Family Guy, pro který napsal několik scénářů a u kterého dlouhou dobu sloužil jako producent. Během toho se však věnoval i jiným projektům, například spoluvytvářel seriály Off Centre a Run of the House.

Roku 2002 rozjel svůj vlastní seriál 3-South, nicméně ten byl po třinácti epizodách zrušen. Podobně dopadl i jeho další seriál, Bordertown, který rozjel roku 2016, ale ten opět skončil po pouhých třinácti dílech.

I když se jedná především o producenta, tak si u svých projektů sem tam namluví nějaké animované postavy. U seriálu Family Guy se nejvíce věnoval Opiemu, zatímco u seriálu 3-South namluvil Joea Tatea. Dále namluvil i postavy Bryce, Darryl Muncie a Zeet pro svůj seriál Bordertown.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Family Guy Opie 2005 2022 15

Filtr seriálů